Aa
جمعه 15 اسفند 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 1 بهمن 1399
کد 124616

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران خبرداد؛ کاداستری شدن 500هزار هکتار از اراضی ملی استان تهران تا پایان سال جاری

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در جلسه شورای هماهنگی این اداره کل گفت: اجرای طرح جامع کاداستر در استان تهران از سرعت مناسبی برخوردار است و با توجه به تعامل خوب فی مابین ادارات ثبت و منابع طبیعی پیش بینی می شود تا پایان سال جاری کاداستری شدن عرصه های ملی و صدور اسناد تک برگ به 500 هزار هکتار برسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران علینقی حیدریان با بیان این مطلب افزود: یکی از اقداماتی که به عنوان اولویت برای این اداره کل مطرح است احداث بوستان های روستایی است که در این خصوص مسئولان منابع طبیعی شهرستان ها لازم است با هماهنگی هرچه بیشتر دهیاری ها نسبت به انجام آن اهتمام داشته باشند.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت اجرای طرح زراعت چوب، در سال جاری 760 هکتار طرح زراعت چوب به صورت مشارکتی در سطح استان تهران اجرائی خواهد شد.
این مسئول منابع طبیعی استان تهران خطاب به روسای ادارات منابع طبیعی شهرستان های استان تهران که به صورت ویدئو کنفرانسی در این جلسه شرکت داشتند تأکید کرد: در راستای اجرای طرح 9 در 99 و اقدامات جهشی، پایش مراتع و اجرای طرح های مرتعداری تلفیقی با محوریت تولید و پرورش گیاهان داروئی به جد دنبال شود.
وی بلوک بندی اراضی ملی را از دیگر اقدامات محوری سال جاری برشمرد و افزود: به منظور ارتقاء ضریب حفاظتی، اقدامات بلوک بندی اراضی ملی در سطح استان تهران انجام شده است و حفاظت هر بلوک با توجه به ارزش افزوده اراضی و وضعیت پوشش گیاهی به مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی تحویل خواهد شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران پیگیری پرونده های مطروحه در مراجع قضائی، ارتباط مستمر با دادستان ها و مقامات قضائی و اجرای احکام صادره مبنی بر رفع تصرف عرصه های ملی را مورد تأکید قرارداد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 1 بهمن 1399
  • ساعت 12
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 62