Aa
جمعه 15 اسفند 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 30 دي 1399
کد 124559

توسط امور منابع آب تهران انجام شد: جلوگیری از خروج 157 هزارمتر مکعب آب از سفره های زیرزمینی

مدیر امور منابع آب تهران گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی یک روز کاری، با انسداد 8 حلقه چاه غیر مجاز از خروج 157 هزارمتر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد بازرسی و نظارت و کارشناسان حقوقی، با اخذ دستور قضایی طی یک روز کاری، 8 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع با دبی 8  لیتر بر ثانیه  پر و مسدود شد.
حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی، خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شوری و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.
 وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 30 دي 1399
  • ساعت 14
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 64