Aa
پنجشنبه 2 بهمن 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 23 دي 1399
کد 124161

چراغعلی: تعاونی های مسکن مهم ترین چالش ساخت و ساز های غیرمجاز/ تعیین تکلیف حریم پایتخت تسریع شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تعاونی های مسکن را یکی از مهم ترین چالش های پیش رو در ساخت و ساز های غیر مجاز دانست و از دستگاه های قضایی خواستار پیگیری و اقدامات لازم در راستای شناسایی افراد متخلف و برطرف کردن این چالش شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، عبدالرضا چراغعلی در جلسه کارگروه ویژه مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز و زمین خواری که به صورت ویدیو کنفرانس برگزارشد، اظهار داشت: مقابله با ساخت و ساز های غیرمجاز یک عملیات گروهی است، از اینرو از فرمانداران می خواهیم در شهرستان های خود به عنوان نماینده عالی دولت کلیه دستگاه ها، سازمان ها و نهاد های مسئول را همراه کنند و مصوب شد فرمانداران اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان ها را در قالب یک گزارش به صورت هفتگی ارسال کنند.

وی تاکید کرد: تعاونی های مسکن، یکی از مهم ترین چالش های ساخت و ساز های غیرمجاز در استان تهران و کشور است؛ در این زمینه افراد متخلفی که‌بر خلاف قانون و مقررات فراخوان هایی را منتشر می کنند، سپس در غالب قولنامه هزینه هایی را از شهروندان دریافت می کنند که این امر به قطع خلاف قوانین و مقررات است پس از فرمانداران می خواهیم این افراد متخلف را شناسایی و جهت اعمال قانون به دستگاه قضایی معرفی کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران افزود: از شهروندان درخواست می شود پیش از سرمایه گذاری در املاک و عرصه های مختلف از روند قانونی آن ملک اطمینان کامل را حاصل کنند، در این زمینه باید اقدامات لازم رسانه ای و اطلاع رسانی نیز انجام شود.

چراغعلی با اشاره به حضور گسترده اتباع خارجی در استان تهران خاطرنشان کرد: اتباع خارجی جزو آمار نیستند و شهرداری ها در مورد محل مهمانداری اتباع خارجی هزینه های سنگینی را پرداخت می کنند؛ لذا خواهشمندم در پیگیری مدیران، محاسبات سرمایه ها و بررسی تحقیقات حضور این اتباع خارجی نیز لحاظ شود تا در سرانه ها با چالش های مختلف مواجه نشویم.

وی سپس عنوان کرد: تعیین تکلیف حریم پایتخت باید به جد تسریع شود؛ برای پیشگیری از جرم در زمینه ساخت و ساز های غیرمجاز باید دستگاه ها به ویژه دستگاه های قضایی و حقوقی تدابیری اندیشید و اقدامات لازم صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: برای پیشگیری از ساخت و ساز های غیرمجاز در استان تهران باید اقدامات تکنولوژی به روز و نرم افزاری انجام شود؛ علاوه بر تدوین افزارهای مختلف توسط سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح اندوخته خوبی در غالب عکس های هوایی به هنگام در این سازمان وجود دارد.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 23 دي 1399
  • ساعت 13
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 85