Aa
پنجشنبه 2 بهمن 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 22 دي 1399
کد 124072

انسداد 18 حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب ورامین

مدیر امور منابع آب شهرستان ورامین از انسداد 18 حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه سالانه 315 هزار متر مکعب آب در حوزه عملکرد این امور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، " محمد داودی" با اعلام این خبر، گفت: با تلاش شبانه روزي و بي وقفه مامورين بازسي و نظارت امور منابع آب شهرستان ورامين؛ طي روزهاي اخير تعداد18  حلقه چاه غيرمجاز با مجموع عمق 513  متر و دبي 12  ليتر بر ثانيه پر و مسدود شد.
داودی با بیان اینکه این عملیات در راستای قانون احیاء و تعادل بخشی و صیانت از منابع آب های زیر زمینی انجام شد، تصریح کرد: با انسداد این چاه ها از تخليه ساليانه 315.66 هزار متر مكعب آب از سفره های زیر زمینی این امور جلوگیری می شود.
وی با اشاره به همکاری همه جانبه قوه قضایی با این امور در صیانت از منابع آبی و برخورد با متخلفین اظهار کرد:  طی این مدت تعداد 58 مورد اخطاريه نیز صادر و به متخلفین ابلاغ گرديده است.
مدیر امور منابع آب شهرستان ورامین در پایان خاطرنشان کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 22 دي 1399
  • ساعت 15
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 50