Aa
پنجشنبه 2 بهمن 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 22 دي 1399
کد 124071

جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از 39هزار متر مکعب آب توسط امور منابع آب تهران

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس از پلمپ یک حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از اضافه برداشت سالانه بیش از 39 هزار متر مکعب، خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با بیان این مطلب، گفت: با تلاش و پیگیری واحد بازرسی و نظارت و با استناد به قانون احیاء و تعادل بخشی آب های زیر زمینی، منصوبات یک حلقه چاه مجاز، تخلیه و با این اقدام، از خروج سالانه 39.42 هزار متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور جلوگیری به عمل آمد.
مدیر امور منابع آب تهران و پردیس با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی خواهد داشت.
حبیبی در پایان ضمن هشدار به حفاران و بهره برداران غیرمجاز از آب های زیرزمینی خاطر نشان کرد: هرگونه حفر و بهره برداری از چاه های غیر مجاز، جرم محسوب شده و امور منابع آب تهران با همکاری دستگاه قضایی، با هرگونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی برخورد قانونی خواهد کرد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 22 دي 1399
  • ساعت 15
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 51