Aa
شنبه 8 آذر 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 1 آذر 1399
کد 120501

تاکید فرماندار ری بر آمادگی اعضای ستاد مدیریت بحران در شرایط آب و هوایی پیش رو

فرماندار ری گفت: دستگاه های اجرایی و اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان ری کاهش خطر پذیری در بلایای طبیعی را در اولویت قرار دهند و برای شرایط آب و هوایی پیش رو آمادگی کامل داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، حسین توکلی کجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اظهار داشت: وظایف همه دستگاه ها در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران مشخص شده است و مدیران و مسئولین نسبت به اجرای وظایف معین شده اهتمام ویژه داشته باشند. 

معاون استاندار تهران افزود: در شهرستان ری عمده بافت های روستایی فرسوده است و بیشترین آسیب هم در خانه های روستایی نا ایمن وارد می شود که در این خصوص دهیاری ها مکان های نا ایمن را شناسایی و با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و  شهرداری‌ها با همکاری مسکن و شهرسازی طرح های ایمن سازی و نوسازی بافت های فرسوده را اجرا کنند.

فرماندار ویژه شهرستان ری تصریح کرد: دستگاه های اجرایی و اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان ری کاهش خطر پذیری در بلایای طبیعی را در اولویت قرار دهند و برای شرایط آب و هوایی  پیش رو آمادگی کامل داشته باشند.

توکلی کجانی بیان داشت: در فصل سرما میزان بارش ها در ماه های آینده افزایش پیدا می کند و در این خصوص دستگاه های ذیربط برای شرایط جوی پیش رو و حوادث احتمالی آن باید آماده باشند و تمهیدات و پیشگیری لازم را در نظر بگیرند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از محورهایی که در مواقع بارش باران سیلابی میشود محور امام رضا (ع) در بخش خاوران است و دستگاه های متولی به نحوی برنامه ریزی کنند که با ایمن سازی و لایروبی سیل بندها و اجرای طرح های  آبخیزداری از بروز حوادث جلوگیری شود.

معاون استاندار تهران افزود: امروز یکی از بحران هایی که کشور را درگیر کرده بیماری کروناست که ضرورت دارد از طریق پیامک و فضای مجازی اطلاع رسانی، آگاهی و آموزش های لازم صورت گیرد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 1 آذر 1399
  • ساعت 02
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 34
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری