Aa
شنبه 8 آذر 1399
En Fa
تاریخ : پنجشنبه 29 آبان 1399
کد 120389

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تهران در مراسم بزرگداشت هفته کتاب استان تهران :

اعتلای فرهنگ کتاب وکتابخوانی باید به یک دغدغه ملی تبدیل شود

حسین سروری معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تهران در آیین بزرگداشت هفته کتاب استان تهران :اعتلاء توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیازمند توجه عمیق و همکاری گسترده همه مدیران ملی و استانی با کتابخانه های عمومی است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ حسین سروری معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تهران در برنامه  گرامیداشت هفته «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» استان تهران که به منظور تقدیر از کتابداران و مروجان کتابخوانی برگزار شد گفت: کتاب یکی از اعجازهای بی نظیر بشریت و آیینه خردورزی است و جامعه ای که با کتاب انس داشته باشد حتما به سمت رشد وتعالی خواهد رفت لذا هر چقدر از کتاب وکتابخوانی فاصله داشته باشیم به همین میزان از توسعه و بالندگی هم فاصله خواهیم داشت و خدا را شکر که با شکل گیری نهاد کتابخانه های عمومی کشور شاهد انسجام خوبی در این زمینه هستیم و  خوشبختانه این نهاد مقدس با برنامه های خوبی که در سطح کشور انجام داده است موجب  ارتقای سطح فرهنگ کتابخوانی در کشورمان شده است.
وی ادامه داد:  شهر تهران علی رغم آنچه در ظاهر نشان می دهد اما به لحاظ  شاخص های فرهنگی درحد مطلوبی نیست و یکی از مظلوم ترین بخش های تهران، حوزه کتابخوانی است.


سروری ادامه داد: ما برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیازمند توجه عمیق تر همه مدیران عالی استان و شهرستان هستیم و همه این مدیران باید در کنارمدیریت کتابخانه های استان قرار بگیرند و در جهت توسعه هر چه بیشتر فضاهای کتابخوانی  تلاش کنند وحتی شاهد حمایت مدیران ملی از این حوزه باشیم و فرهنگ کتاب وکتابخوانی باید به یک دغدغه ملی تبدیل شود.
معاون فرماندار تهران با اشاره به چالش های مختلفی که در کشور وجود دارد، تصریح کرد: در حال حاضر ما شاهد چالش های مختلفی مانند تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا هستیم که همین عامل موجب کاهش شدید درآمدهای خانوارها شده و در میزان خرید کتاب و سرانه مطالعه نیز تاثیرگذار بوده است اما راه حل هایی وجود دارد و می شود با استفاده از فن آوری های نوین و ابزارهای مهم و تاثیرگذار مثل شبکه های اجتماعی، این خلاء ها را مرتفع کرد.
وی ادامه داد: خوشبختانه طرح های خوبی را دوستان نهاد کتابخانه های عمومی برای برون رفت از این مشکلات برنامه ریزی کردند که باید مورد حمایت و توسعه قرار بگیرد تا جامعه هدف ما  بویژه جوانان که امروزه با مشکلات فکری و روحی دست به گریبان هستند بتوانند به کتاب پناه ببرند؛ چرا که معتقدم بهترین پناهگاه در این مواقع، کتاب خواهد بود. دوستان ما در اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، برنامه های خوب و به روزی را طراحی و اجرایی کردند و نیاز است این برنامه ها با حمایت نهادهای حاکمیتی و دستگاههای تبلیغی کشور به شکل گسترده تری در سطح جامعه اطلاع رسانی شود.
گفتنی است مراسم گرامیداشت هفته «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» استان تهران با حضور امین متولیان معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد، حسین سروری معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تهران، محمد هادی ناصری طاهری مدیرکل اداره کل کتابخانه های عمومی تهران، سکینه خاتون مهدیان پور معاون اداره کل و کتابداران در کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار شد و در پایان این آیین از برگزیدگان استانی تقدیر به عمل آمد.

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 29 آبان 1399
  • ساعت 02
  • توسط اداره کتابخانه ها
  • تعداد بازدید 53