Aa
شنبه 8 آذر 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 28 آبان 1399
کد 120323

حسن بیگی: لزوم تناسب بارگذاری جمعیت و ساخت فضاهای آموزشی، فرهنگی و تربیتی در شهرهای جدید؛ گذر فرهنگ و هنر در شهرهای جدید احداث شود

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با اشاره به لزوم تناسب بارگذاری جمعیت و ساخت فضاهای آموزشی، فرهنگی و تربیتی در شهرهای جدید بر احداث گذر فرهنگ و هنر در شهرهای جدیدتاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ شکراله حسن بیگی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران  با اشاره به کمبود فضاهای تربیتی در شهرستان های استان تهران اظهار داشت: سرانه فضاهای تربیتی در شهرستان های استان تهران بسیار پایین است تا جایی که تنها ۳ اردوگاه در ۱۶ شهرستان استان تهران وجود دارد.
 
وی ادامه داد: شهرهای جدید در استان و همچنین شهرستان های غرب استان تهران عمدتا مهاجرپذیر هستند و باید متناسب با بارگذاری جمعیت برای ساخت فضاهای آموزشی و فرهنگی و تربیتی ویژه دانش آموزان برنامه ریزی کنیم.
 
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران تصریح کرد: امروز در شهر پرند ۲۷ هزار و در شهر پردیس ۴۰ هزار دانش آموز مشغول تحصیل هستند بدون اینکه سرانه های تربیتی متناسب با این حجم از دانش آموز ایجاد شود.
 
حسن بیگی سپس گفت: تاکنون در شهر پردیس ۴۴ مدرسه  افتتاح شده و ۴۲ مدرسه هم در حال احداث است، ضمن اینکه یک مجموعه ورزشی افتتاح شد و ۲ کانون پرورش فکری در فازهای ۸ و ۱۱ نیز در حال ساخت می باشد.
 
وی تاکید کرد: اولویت شورای آموزش و پرورش استان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی مدارس در شهرهای جدید است، به علاوه بایستی در شهرهای جدید گذر فرهنگ و هنر احداث شود این اقدام، گامی موثر در توسعه فرهنگ اصیل ایرانی بین دانش آموزان است.
 
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 28 آبان 1399
  • ساعت 03
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 99