Aa
شنبه 8 آذر 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 24 آبان 1399
کد 119922

سفر سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران به شهرستان پاکدشت

صبح امروز برنامه بازدید میدانی سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با همراهی فرماندار پاکدشت ،نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، مدیران کل استان و سایر مسئولان ازطرحها و پروژه های مهم عمرانی و زیربنایی در سطح شهرستان پاکدشت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پاکدشت صبح امروز برنامه بازدید میدانی عبدالرضا چراغعلی سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران به همراه هادی تمهیدی فرماندار شهرستان پاکدشت ،فرهاد بشیری نماینده مردم شهرستان در مجلس ، مدیران کل استان و سایر مسئولان شهرستان ازطرحها و پروژه های مهم عمرانی در سطح شهرستان پاکدشت برگزار شد.

بر پایه این گزارش سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به اهمیت پیگیری و تسریع در انجام پروژه های عمرانی اظهار داشت: امروز‌ از پروژه های مهمی چون پروژه ملی کمربندی جنوبی پاکدشت ، انتقال آب شرب برای مصارف خانگی و صنعتی، پروژه فاضلاب شهری،محله زینبیه و سکونتگاه های غیررسمی و پروژه های بازآفرینی پایدار شهری ،پروژه ۹۲ هکتاری امیرالمومنین (ع)، توسعه شهری و تهیه طرح تفصیلی و جامع شهری بازدید شد و  نشستهای تخصصی در شهرداری فرون آباد و پاکدشت با حضور مسئولان ارشد شهرستان برگزار شد.

وی افزود: تصمیماتی برای تشکیل و اجرای 2 کمیسیون ماده 5 و کمیسیون زیربنایی و بررسی برخی از پروژه ها اتخاذ شد.

چراغعلی با اشاره به رسیدگی به مشکلات شهری برای توسعه صحیح شهری و بنای ساخت و ساز مجاز، بیان کرد: بزرگترین آسیب پیشرفت شهری، شکل گیری سازه های ناپایدار است که این مشکل با توجه به وجود تهدیدات طبیعی و غیرطبیعی می تواند دردسر ساز شود.

وی با اشاره به پیگیری مشکلات شهری پاکدشت به ویژه در مواقع بحرانی چون بارش های سیل آسا و مهار آب های سطحی افزود: با توجه به موقعیت سوق الجیشی پاکدشت و کوه های قیامدشت که سبب روان شدن آب های ناشی از بارش است مقرر شد برای بهره مندی و استفاده بهینه از آب های سطحی جلسه ای با حضور ادارات جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و آبفا داشته باشیم که این مهم می تواند گره گشای حوزه های دیگری چون کشاورزی، گلخانه و غیره شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به پروژه ملی کمربندی پاکدشت، افزود: در پروژه ملی کمربندی پاکدشت مشکل فنی مطرح نیست بلکه مشکل تامین مالی باعث طی شدن روند کند این پروژه شد؛ پیمانکار کمربندی، پیمانکاری توانا و قابل است و مسائل مختلفی چون کانال های ارزی، تقاطع ها و روگذرها را برای ایمنی بیشتر این پروژه در نظر گرفته است.

وی گفت: تامین منابع مالی می تواند سرعت بیشتری به این پروژه دهد که موارد مهم را امروز یادداشت و با همفکری استاندار پیگیری خواهد شد

 دیدار با خانواده معظم شهید والامقام مجید چکشی آخرین برنامه سفر معاون استاندار به شهرستان پاکدشت بود

  • نوشته شده
  • در شنبه 24 آبان 1399
  • ساعت 06
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 178
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری پاکدشت