Aa
سه شنبه 6 آبان 1399
En Fa
تاریخ : پنجشنبه 24 مهر 1399
کد 118128

فرماندار شهریار در جلسه هماهنگی ایجاد قرارگاه اقتصادی اجتماعی شهرستان شهریار:برنامه‌ریزی حذف واسطه‌ها در توزیع اقلام اساسی در شهریار/ کسبه منصف باید تشویق شوند

مهندس طاهری فرماندار شهریار با اشاره به برنامه‌ریزی جهت برپایی محل‌هایی در شهرها و روستاهای شهرستان به منظور توزیع اقلام و مایحتاج ضروری مردم با قیمت مناسب‌تر با همکاری معتمدین و اصناف، گفت: بایستی در کنار برخورد جدی با اصناف و کسبه متخلف و سودجو، از کسبه منصف و شریف در راستای فرهنگ‌سازی تقدیر و تشویق شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار، مهندس نورالله طاهری فرماندار شهرستان شهریار امروز در جلسه هماهنگی ایجاد قرارگاه اقتصادی و اجتماعی شهرستان شهریار ضمن تسلیت ایام پایانی ماه صفر و شهادت رسول اکرم (ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اظهار داشت: همگان به شرایط امروز کشور واقف هستند و بایستی مسؤولان امروز بازار و اصناف این شرایط را درک کنند و برای رفع مشکلات به میدان آیند و اگر کسی قصد تحت تاثیر قرار دادن بازار را داشته باشد باید با او برخورد شود.

وی افزود: در تمام طول عمر انقلاب اسلامی هر نقطه‌ای که انقلاب با مشکل مواجه بوده مردم به میدان آمده‌ و با دفاع از نظام به گذر از گردنه‌های سخت کمک کرده‌اند و امروز در جنگ وسیع اقتصادی مردم متحمل فشارهایی شده‌اند که اگر الگوی دفاع مقدس امروز در جامعه با دقت پیاده شود به قطع پیروزی از آن ملت ایران خواهد بود.

فرماندار شهریار بیان داشت: بایستی هر کس نقش خود را در این جنگ ایفا کند و جلسه امروز نیز با حضور معتمدین عزیز و مسؤولان شهرستانی به منظور برنامه ریزی نقش آفرینی اجتماعی برپا شد و اینکه مقداری از واسطه‌ها در بازار حذف شود تا اجناس و اقلام مورد نیاز مردم با قیمت مناسب‌تر به دست آن‌ها برسد.

مهندس طاهری گفت: متاسفانه برخی با سواستفاده از شرایط فعلی به دنبال سودجویی و امیال شخصی خود هستند که البته به صورت شبانه روزی در حال برخورد هستیم و باید زمینه‌ای فراهم شود تا مردم به سهولت و قیمت مناسب به اقلام ضروری دست یابند.

وی ادامه داد: با ورود و پیگیری اداره صمت، اتاق اصناف و اتحادیه‌ها بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد و این جلسه مهم با هدف هماهنگی به جهت انجام این امورات و حذف واسطه‌ها در تهیه اقلام ضروری تشکیل شده است.

فرماندار شهریار خاطرنشان کرد: این مهم توسط برخی معتمدین و بزرگان شهرستان آغاز شده است و انشالله با هماهنگی‌های لازم در شهرها و روستاهای ما تحت عنوان قرارگاه اجتماعی محلی اختصاص داده شود تا اقلام ضروری بدون واسطه و با قیمت مناسب تحویل مردم شود.

مهندس طاهری گفت: امروز اگر کسی در مسائل اقتصادی ورود کرده و حتی یک ریال اقلام و مایحتاج عمومی را ارزان‌تر به دست مردم برساند، افسر جنگ اقتصادی بوده و اجر آن محفوظ است.

وی تصریح کرد: همچنین بایستی همانطور که با صنوف متخلف برخورد می‌شود، از کسبه منصف و شریف تقدیر و تشویق شود و تسهیلات لازم را برای آن‌ها فراهم کنند.

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 24 مهر 1399
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهریار
  • تعداد بازدید 31
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری شهرستان شهریار