Aa
سه شنبه 6 آبان 1399
En Fa
تاریخ : پنجشنبه 24 مهر 1399
کد 118115

کاشت‌۱۵ هزار درخت و درختچه در شهر کهریزک

وحید فروغی؛ معاون خدمات شهری شهرداری کهریزک با اعلام این خبر گفت: به منظور جبران سطح آلایندگی های حجم وسیع تردد خودروهای سنگین و سبک از محور جاده قدیم تهران قم ، کاشت نهال و توسعه سرانه فضای سبز یکی از دغدغه های اصلی مدیریت شهری محسوب می شود از این رو همزمان با شروع فصل پاییز کاشت نهال و درختچه های تزیینی در گوشه و کنار شهر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری کهریزک؛ وحید فروغی؛ معاون خدمات شهری شهرداری کهریزک با اعلام این خبر گفت: به منظور جبران سطح آلایندگی های  حجم وسیع تردد خودروهای سنگین و سبک از محور جاده قدیم تهران قم  ، کاشت نهال و توسعه سرانه فضای سبز یکی از دغدغه های اصلی مدیریت شهری محسوب می شود از این رو همزمان با شروع فصل پاییز کاشت نهال و درختچه های تزیینی در گوشه و کنار شهر آغاز شد.
وی با تکمیل این خبر افزود: در این طرح ۷ هزار اصله نهال و ۸ هزار درختچه سازگار با اقلیم آب و هوایی شهر کهریزک آماده کشت شده است که علاوه بر  توسعه سرانه فضای سبز در زیبایی و تلطیف هوای شهر نیز موثر است.
فروغی خاطرنشان کرد: تمامی درختان و درختچه هایی که جهت کاشت در سطح شهر آماده شده است در باغ تولیدات گیاهی شهرداری تولید و پرورش داده شده است که این امر در خودکفایی حوزه فضای سبز شهری تاثیری بسزایی دارد.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 24 مهر 1399
  • ساعت 11
  • توسط شهرداری کهریزک
  • تعداد بازدید 34