Aa
سه شنبه 6 آبان 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 22 مهر 1399
کد 117923

عسگری: بانک ها ملزم به اجرای مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید هستند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به ضرورت حمایت از واحدهای تولیدی بر الزام بانک ها جهت اجرای مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حشمت الله عسگری در گارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با محوریت بررسی مشکلات بانکی یک طرح اقتصادی در ورامین با اشاره به الزام بانک ها به اجرای مصوبات ستاد تسهیل اظهار داشت: مصوبات ستاد تسهیل لازم الاجرا است و بانک ها موظف و مکلف به اجرای مصوبات ستاد هستند.
 
وی ادامه داد: این ستاد یک کارگروه قانونی و مصوبات آن لازم الاجراست و تمام مجموعه‌های مرتبط از جمله بانک‌ها ملزم به اجرای مصوبات آن هستند، لذا تلاش می‌کنیم در شرایط موجود از این ظرفیت برای کمک به واحدهای اقتصادی استان استفاده کنیم.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تصریح کرد: از مهم‌ترین درخواست‌هایی که در جلسه‌های این کارگروه مطرح می‌شود بحث اقساط معوق، استمهال، چک‌های برگشتی و پرداخت تسهیلات است که بانک‌ها ملزم به اجرای تصمیمات و عمل به مصوباتی که در این زمینه اتخاذ می‌شود، هستند.
 
عسگری سپس گفت: در بحث رونق تولید نیز تسهیلات رونق تولید یک بحث قانونی است و جزو مواردی است که بانک‌ها موظف هستند حتی اگر واحدها دارای مشکل بانکی و معوقه هستند در قالب تسهیلات رونق تولید تسهیلات را پرداخت کنند.
 
وی همچنین با اشاره به الزام بانک کشاورزی جهت بررسی مجدد ارزش زمین طرح اقتصادی مطرح شده در شهرستان ورامین خاطرنشان کرد: ظرف مدت یک هفته بانک کشاورزی ارزیابی مجدد از ارزش وثیقه این طرح انجام دهد تا زمینه استمهال بدهی و سپس اعطای تسهیلات به این واحد در جلسه کارگروه بررسی شود.
 
انتهای پیام/
 
خبرنگار: راحله جمعه زاده
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 مهر 1399
  • ساعت 11
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 76