Aa
سه شنبه 6 آبان 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 30 شهريور 1399
کد 116072

اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در روستاهای حسن آباد شهرستان ری

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری از اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در مسیر آبراهه های چندین روستای بخش حسن آباد این شهرستان خبرداد...
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ضیا نصرتی با اعلام این مطلب به اهداف مورد نظر در اجرای این پروژه ها پرداخت و در این باره افزود: این اقدامات با هدف کنترل روان آب ها و تقویت سفره های آب زیرزمینی، کاهش فرونشست زمین، جلوگیری از فرسایش خاک و بهبود شرایط پوشش گیاهی به مرحله اجرا درآمده است.
وی ادامه داد: در انجام این فعالیت ها، اقدامات مکانیکی در قالب احداث بندهای ترکیبی سنگی-ملاتی و خاکی، به حجم عملیات 52 هزار مترمکعب خاکی و 5600 مترمکعب سنگی-ملاتی و همچنین 2160مترمکعب عملیات خشکه چین با اعتبار 3 میلیارد و 700میلیون تومان و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرایی شده است.
این مسئول منابع طبیعی شهرستان ری به اثرات مثبت و نتایج موفق اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری اشاره کرد و اظهار داشت: اثربخشی اجرای این طرح ها بسیار سریع و زود بازده بوده به طوری که در مناطقی که این اقدامات انجام شده است مهاجرت معکوس روستائیان را نیز به همراه داشته است.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 30 شهريور 1399
  • ساعت 12
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 43