Aa
سه شنبه 6 آبان 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 30 شهريور 1399
کد 116052

توضیحات معاون اقتصادی استاندار تهران از جزئیات جلسه با معاون بانک ملی؛ از لزوم تسریع در پرداخت تسهیلات کرونایی تا ارتقا سهم استان تهران از تسهیلات تبصره 18

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران جزئیات جلسه با حسن مونسان معاون امور شعب بانک ملی را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حشمت اله عسگری در نشست با حسن مونسان معاون امور شعب بانک ملی با اشاره به عملکرد بانک ملی در پرداخت تسهیلات ابلاغی تبصره 18 اظهار داشت: اعتبارات تبصره 18 در بانک ملی به صورت ملی بوده که باید میزان آن در سطح استان تهران مشخص و سهم استان ارتقا پیدا کند.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه 22 درصد اعتبارات تبصره 18 را بانک ملی جذب نکرده و اعتبارات زیادی  نیز در زمینه سرمایه در گردش و ثابت در اختیار بانک ملی قرار دارد، تقاضا این است که استان تهران در این تسهیلات به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران سپس با اشاره به پروسه طولانی جذب اعتبارات در فرآیندهای بانکی عنوان کرد: یکی از خواسته های مجموعه اقتصادی استان تهران از بانک ملی این است که در حداقل زمان اختیارات ادارات شهرستانی و استانی ارتقا پیدا کند.
 
عسگری همچنین گفت: هر چند 1260 میلیارد تومان از 10 هزار و 640 میلیارد تومان اعتبارات مربوط به مشاغل آسیب دیده از کرونا در استان تهران در اختیار بانک ملی قرار دارد اما بانک عملکرد خوبی نداشته و تسریع در پرداخت ها می تواند کمک خوبی به مجموعه استان باشد.
 
انتهای پیام/

خبرنگار: راحله جمعه زاده
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 30 شهريور 1399
  • ساعت 09
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 61