Aa
جمعه 28 شهريور 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 26 شهريور 1399
کد 115840

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران: اصلاح هندسی نقشه ها و طرح کاداستر در صدر فعالیت های منابع طبیعی استان تهران قرار دارد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: اصلاح هندسی نقشه های ثبتی و اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی در صدر فعالیت های این اداره کل قرار دارد...
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران علینقی حیدریان که در بیست و هفتمین جلسه کارگروه رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران سخن می گفت افزود: اصلاح هندسی نقشه های ثبتی به عنوان مهم ترین مرحله فرآیند اجرای طرح کاداستر مطرح است که برای سرعت بخشی به اجرای کامل این طرح و صدور اسناد تک برگ برای عرصه های ملی و دولتی، ضرورت ایجاب می کند تا مرحله اصلاح هندسی نقشه ها با برنامه، هدفمند و بدون وقفه انجام شود.
وی ادامه داد: طرح کاداستر یکی از اقدامات مهم 9گانه اعلامی از سوی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سال جاری است که در این خصوص با تعامل خوبی که بین منابع طبیعی و ثبت اسناد وجود دارد، فرآیند کاداستری شدن اراضی ملی از روند رو به رشدی برخوردار است.
این مسئول منابع طبیعی استان تهران به اهمیت اجرای طرح کاداستر اشاره کرد و اظهار داشت: طرح کاداستر با هدف تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی و دولتی و حفظ انفال به مرحله اجرا درآمده که با اجرای کامل این طرح از تعرض و سوء استفاده های احتمالی از عرصه های ملی به شدت کاسته شده و بسیاری از مشکلات ثبتی نیز برطرف خواهد شد.
در این جلسه عبدالحسین رامشی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران طی سخنانی بر عزم و اراده دو دستگاه منابع طبیعی و ثبت اسناد در اجرای هرچه سریعتر طرح کاداستر تأکید کرد و بیان داشت: صدور اسناد تک برگ کاداستری برای عرصه های ملی و دولتی به عنوان اولویت اول در دستور کار جدی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قرار دارد که با توجه به تعامل موجود امیدوار هستیم تا هرچه زودتر کل اراضی ملی استان تهران دارای اسناد تک برگ کاداستری شود.
وی اجرای طرح کاداستر را گامی مهم در تثبیت حقوق و مالکیت دولت دانست و خاطر نشان کرد: از آنجائی که با اجرای این طرح اراضی ملی و دولتی و مستثنیات منفک و مشخص می شود، از این رو با در نظر گرفتن حقوق مردم، از تصرف و تجاوز به عرصه های منابع طبیعی جلوگیری خواهد شد.
گفتنی است در این جلسه علاوه بر حضور اعضاء کارگروه، مسئولان ادارات منابع طبیعی و ثبت اسناد شهرستان های فیروزکوه، ملارد، شهریار، تهران و پاکدشت حضور داشتند و برخی از پلاک های این شهرستان ها با هدف رفع موانع موجود برای صدور اسناد تک برگ کاداستری مورد بررسی قرار گرفتند.


  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 26 شهريور 1399
  • ساعت 12
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 39