Aa
شنبه 29 شهريور 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 25 شهريور 1399
کد 115783

حسن بیگی: الزام انبوه سازان به احداث مدرسه؛ زمینه تحصیل 100 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل فراهم می شود

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: زمینه تحصیل 100 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل فراهم می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، شکراله حسن بیگی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهر تهران که در محل اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد با اشاره به طرح چند موضوع در این جلسه اظهار داشت: دستورالعملی در مورد پوشش تحصیلی افراد لازم التعلیم بازمانده از تحصیل پیگیری شد.
 
وی ادامه داد: منظور افراد زیر 18 سالی است که نمی توانند وارد متوسطه اول و دوم شوند؛ از اینرو آموزش و پرورش بنا دارد این افراد را تحت پوشش تعلیم و تربیت بگیرد که بدین منظور امسال آموزش 100 هزار نفر هدف گذاری شده است.
 
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران عنوان کرد: برای اجرای این طرح، دستورالعملی به دستگاه های اجرایی ابلاغ می شود ضمن اینکه استفاده از ظرفیت خیّرین در این زمینه راهگشا است که چندین خیّر نیز اعلام آمادگی کرده اند؛ به علاوه جهت تحقق این مهم از ظرفیت ان جی اوها و سمن ها نیز استفاده می شود تا دانش آموزان را با آموزش آشتی دهند.
 
حسن بیگی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح و برگزاری کلاس ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی خواهد بود گفت: با توجه به آموزش از طریق فضای مجازی باید پیگیری شود که آموزش دارای کیفیت بالایی باشد.
 
وی همچنین تصریح کرد: در مورد انبوه سازان به ویژه در منطقه 22 مقرر بوده تا به ازای هر 200 واحدی که ساخته می شود مدرسه ای در کنار آن تجهیز شود؛ منتها این احکام اجرا نشده و بنا شد در نامه ای به ریاست شورا اسامی انبوه سازان ارسال و موضوع پیگیری شود، ضمن اینکه  انبوه سازانی که هزار واحد می سازند نیز باید مدرسه احداث کنند که این مهم نیز باید به دقت اجرایی شود.
 
انتهای پیام/

خبرنگار: راحله جمعه زاده
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 25 شهريور 1399
  • ساعت 18
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 63