Aa
جمعه 28 شهريور 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 25 شهريور 1399
کد 115774

معاون استاندار تهران؛ ضرورت تعیین تکلیف زمین های بدون استفاده شهرک های صنعتی، وضعیت طرح های غیرفعال صنعتی مشخص می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف زمین های بدون استفاده شهرک های صنعتی بر مشخص شدن وضعیت طرح های غیرفعال صنعتی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حشمت‌الله عسگری در جلسه تعیین تکلیف زمین های شهرک های صنعتی استان اظهار داشت: شهرک‌های صنعتی این استان بیش از حد توسعه یافته است و اکنون متقاضیان با توسعه زیرساخت‌ها مواجه هستند و شاید ادامه این روند به مصلحت استان نباشد.
 
وی ادامه داد: مجموعه فرصت سرمایه‌گذاری در زمین‌های شهرک‌های صنعتی به طور قابل توجهی افزایش یافته است اما این موضوع نیز پذیرفته نیست که سه هزار و ۵۰۰ طرح فقط در مرحله دیوارکشی متوقف شده باشد.
 
استاندار تهران تصریح کرد: این زمین‌ها به عنوان سرمایه بزرگی در اختیار عده‌ای قرار گرفته است، بدون آنکه عملیات خاصی برای سرمایه‌گذاری و ایجاد ارزش افزوده بر روی آنها انجام شود.
 
عسگری سپس گفت: این افراد که زمین‌ها را راکد نگاه داشته‌اند، آن را از ابتدا با نیت سرمایه‌گذاری و تولید در اختیار نگرفته‌اند و به دنبال سودجویی هستند، از همین‌رو باید برای بررسی وضعیت، قصد و برنامه شرکت‌های دریافت‌کننده این زمین‌ها اقدام کرد.
 
وی همچنین خاطرنشان کرد: بدون‌شک این افراد با مشاهده به خطر افتادن منافع‌شان به استانداری سرازیر می‌شوند اما درخواست‌ آنان در صورت مشاهده هر نوع کمبود یا اشتباهی رد می‌شود؛ البته هیچ کسی در این زمینه کوتاه نیاید و بررسی گروهی و سریع وضعیت زمین‌ها و تعیین تکلیف آنها انجام شود.
 
نعاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران ادامه داد: شرکت شهرک‌های صنعتی این استان با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت باید موضوع تعیین تکلیف زمین‌های صنعتی واقع در شهرک‌های صنعتی را با جدیت دنبال کند و بداند که از حمایت قاطع استانداری برخوردار است.
 
انتهای پیام/
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 25 شهريور 1399
  • ساعت 13
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 77