Aa
شنبه 29 شهريور 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 25 شهريور 1399
کد 115732

توقیف دو دستگاه پمپ آب غیرمجاز در شهرستان رباط کریم

مدیر امور منابع آب شهرستان های رباط کریم و بهارستان از توقیف و جمع آوری دو دستگاه پمپ آب غیر مجاز از بستر رودخانه شور در محدوده عملکرد این امور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "عبدالناصرابراهیمی" با اعلام این خبر افزود: با آگاهی و پیگیری گروه های گشت و بازرسی و تلاش واحد آبهای سطحی امور منابع شهرستان های رباط کریم و بهارستان ، دو دستگاه پمپ غیرمجاز به ابعاد 2 و 4 اینچ و میزان دبی 20 لیتر در ثانیه، از بستر رودخانه شور واقع در شهر پرند، از توابع شهرستان رباط کریم توقیف شد.
ابراهیمی با بیان اینکه بر اساس قانون توزیع عادلانه آب، نگهداری و استفاده از دستگاه های حفاری و برداشت آب بدون داشتن مجوز تخلف بوده و با قاطعیت با آن برخورد می شود تصریح کرد: با توقیف این دو پمپ غیرمجاز از برداشت غیرمجاز سالیانه 172 هزار مترمکعب آب از سفره های آب زیرزمینی جلوگیری به عمل آمد.
مدیر امور منابع آب شهرستان های رباط کریم و بهارستان در پایان ضمن هشدار به حفاران و بهره برداران غیر مجاز از منابع آب زیرزمینی و سطحی خاطرنشان کرد: هر گونه حفر و بهره برداری از چاه های غیرمجاز و برداشت آب از رودخانه ها بدون مجوز و داشتن حق آبه  جرم محسوب شده و امور منابع آب این شهرستان با همکاری دستگاه قضایی با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخور قاطع خواهد کرد.
 
 
 
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 25 شهريور 1399
  • ساعت 12
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 59