Aa
جمعه 28 شهريور 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 18 شهريور 1399
کد 115182

معاون عمرانی وزارت کشور: تبدیل وضعیت کارکنان پیمانی شهرداری های کشور در حال پیگیری است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: تبدیل وضعیت کارکنان پیمانی شهرداری های کشور در حال پیگیری است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزکوه، مهدی جمالی نژاد صبح سه شنبه در حاشیه نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه شهری و روستایی شهرستان فیروزکوه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی ۲ هفته اخیر افزایش حقوق و مزایای کارکنان شهرداری‌ها و شهردارها را داشته‌ایم که از سال گذشته ۲ مرتبه این اتفاق افتاده است.
وی در خصوص انتظام بخشی در حوزه نیروهای شهرداری گفت: متأسفانه در شهرداری‌های کشور در بحث نیروی انسانی و استخدامی آشفتگی دیده می‌شود، خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و در کمیسیون اجتماعی مجلس آئین نامه‌ای تصویب شده و در کنار اقدامات تبدیل وضعیت کارکنان پیمانی نیز مورد پیگیری و بررسی است و تلاش بر این بوده که نیروهای شهرداری انتظام بخشی و سپس امنیت شغلی تأمین شود و در کنار انتظام بخشی از نخبگان و فرهیختگان استفاده و از جوانان نخبه و مستعد در توسعه شهرها استفاده شود.
معاون عمرانی وزارت کشور با بیان اینکه مدیریت شهری مدیریت ویژه و تخصصی است افزود: قرار گرفتن در این عرصه نیز نیروهای خاص خود را می‌طلبد چرا که شهرداری‌ها بیش از ۳۰۰ مأموریت وجود دارد و باید در این حوزه یک نگاه فرانگر و جامع باشد.
جمالی نژاد در خصوص گسل فیروزکوه و بافت‌های فرسوده بیان داشت: استان تهران از استان‌های کم برخوردار است و نیاز به نگاه ویژه داشته چرا که بافت فرسوده زیاد دارد و طی بازدید در خصوص بازآفرینی بافت فرسوده و اصلاح طرح تفصیلی مقرر شد ابهامات رفع شود و از طریق سازمان شهرداری و دهیاری‌ها مساعدت‌ها یی در خصوص تسهیلات صورت بگیرد.
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور درباره اتمام پروژه معبر ۱۸ متری فیروزکوه برای قبل از فصل سرما در فیروزکوه عنوان داشت: خوشبختانه در این زمینه با وجود ردیف ۵۸ آئین نامه‌ها قرار شد در این زمینه به شهرداری ارجمند و فیروزکوه مساعدت‌هایی در قالب بلاعوض تا قبل از فصل سرما صورت بگیرد.
وی گفت: ظرفیت شهرستان در خصوص جذب سرمایه گذار زیاد است و جاذبه‌های خوبی دارد که از نقاط مختلف کشور در این منطقه حاضر شوند و در عرصه‌های گردشگری طبیعی سرمایه گذاری‌هایی صورت بگیرد.
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 شهريور 1399
  • ساعت 11
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 188
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری فیروزکوه