Aa
شنبه 25 مرداد 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 15 تير 1399
کد 110436

27 هکتار از اراضی ملی شهرستان شمیرانات از ید متصرفان خارج شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات اعلام کرد: با هدف حفظ انفال و عرصه های ملی و با پیگیری های بعمل آمده، از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 27 هکتار از اراضی ملی این شهرستان از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شده است...
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران حسن شکری با بیان این مطلب اظهار داشت: این میزان تصرفات که در پلاک های مختلف بخش های لواسانات و رودبار قصران شهرستان شمیرانات انجام شده بود با اجرای 12 فقره حکم قطعیت یافته قضائی رفع تصرف و تمامی بناها و مستحدثات ایجاد شده بر روی این اراضی مورد تخریب قرار گرفته است.
وی ادامه داد: وظیفه اصلی مجموعه منابع طبیعی حفظ و صیانت از عرصه های ملی است که در این خصوص تعامل خوبی بین دستگاه قضائی و منابع طبیعی وجود دارد.
شکری خطاب به شهروندان و گردشگران ابراز داشت: با توجه به گرم شدن هوا و افزایش احتمال آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی، هنگام مراجعه به طبیعت نکات ایمنی را رعایت کرده و از روشن کردن آتش و رها کردن ته سیگار و اجسام شیشه ای به جد خودداری کنند.
این مسئول منابع طبیعی شهرستان شمیرانات از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی فوراً مراتب را از طریق سامانه 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 15 تير 1399
  • ساعت 09
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 44