Aa
پنجشنبه 26 تير 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 9 تير 1399
کد 110006

ملکشاهی:شهرداری ها در پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه اهتمام ورزند/ توسعه کتابخانه های مشارکتی در اولویت برنامه ریزی ها قرار گیرد

فرماندار رباط کریم گفت: باید تلاش کنیم با همکاری دستگاه های مختلف اجرایی و تعامل بین دستگاهی و ایجاد زیرساخت های لازم، بستر مشارکت های عمومی در فرهنگ کتابخوانی را فراهم کنیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، نظام ملکشاهی در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان که به منظور بررسی و رفع مشکلات کتابخانه های عمومی با حضور  صبا صدرایی، مسئول امور انجمن های کتابخانه های عمومی استان تهران و اعضای انجمن برگزار شد، ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در سطح شهرستان بیان کرد: با توجه به این که تنها شش کتابخانه و هزار و 500 مجلد کتاب در سطح شهرستان وجود دارد، الزام است برای افزایش سرانه های فرهنگی به خصوص در شهر پرند، مسئولان بیش از پیش پای کار بیایند.
نماینده عالی دولت با بیان این که باید تمهیداتی در خصوص افزایش سرانه مطالعه در سطح شهرستان اتخاذ شود، افزود: تعداد کتابخانه های عمومی شهرستان پاسخگوی نیازهای اطلاعاتی مردم فهیم دیار کریمان نیست. از سوی دیگر، یکی از شاخصه های فرهنگی هر شهرستان داشتن مراکز فرهنگی داشتن و تجهیز کتابخانه های عمومی است و در این خصوص لازم است مسئولین شهرستان جهت رفاه حال شهروندان و تقویت بنیه فضاهای مطالعاتی شهرستان و ساخت کتابخانه عمومی اهتمام ورزند.
وی در ادامه با اشاره به پرداخت حق نیم درصدی کتابخانه ها از شهرداری ها عنوان کرد: به منظور بهبود وضعیت کتابخانه ‌های عمومی شهرستان، شهرداری‌ها پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی را در دستور کار خود قرار دهند و حساب‌های خود را در کمترین زمان ممکن در این خصوص تصفیه نمایند.
فرماندار رباط کریم با اشاره به توجه مسئولان درباره توسعه کتابخانه های مشارکتی اظهار کرد: یکی از شاخصه های توسعه، افزایش سرانه مطالعه در شهرستان، فرهنگ کتابخوانی و ایجاد کتابخانه های عمومی با همیاری دولت و مردم است، از این روی توسعه کتابخانه های مشارکتی با توجه به محدودیت های اعتباری و امکاناتی با حضور ادارات و خیران می تواند نقش مهمی در پر کردن کمبودهای شهرستان داشته باشد.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 9 تير 1399
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم
  • تعداد بازدید 28
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری رباط کریم