Aa
پنجشنبه 26 تير 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 8 تير 1399
کد 109939

تاکید معاون استاندار تهران بر لزوم توجه به شهرک های صنعتی؛ جذب سرمایه گذاران منوط به توسعه شهرک های صنعتی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به لزوم توجه به شهرک های صنعتی بر جذب سرمایه گذاران از طریق توسعه شهرک های صنعتی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حشمت الله عسگری در حاشیه جلسه رفع موانع سرمایه گذاری با اشاره به لزوم توسعه شهرک های صنعتی اظهار داشت: در این جلسه تصمیماتی در مورد توسعه شهرک های صنعتی و سرمایه گذاری ها در این شهرکت ها اخذ شد.

وی ادامه داد: با توجه به تکمیل بودن ظرفیت شهرک های صنعتی در استان تهران فقط می توان ظرفیت های ایجاد شده ناشی از خلع ید برخی واحدها را به متقاضیان واگذار کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با بیان اینکه میل به سرمایه گذاری در این استان زیاد است تصریح کرد: در شهرک های صنعتی زمینی برای واگذاری به سرمایه گذاران جدید وجود ندارد و برای از دست ندادن سرمایه گذاران باید به دنبال توسعه شهرک های صنعتی باشیم.

عسگری سپس گفت: ۱۲۰ هکتار زمین از منابع ملی در شهرک صنعتی خوارزمی در سال ۵۸ برای کاربری کشاورزی به بخش خصوصی اختصاص یافت که اکنون پس از ۴۰ سال به علت کمبود آب امکان استفاده از این زمین فراهم نشده است.

وی ادامه داد: به مرور زمان در اطراف این زمین شهرک های صنعتی گسترش یافته و با توجه به اینکه به دلیل کمبود آب استفاده از این زمین جهت کشاورزی برای بهره بردار بخش خصوصی مقرون به صرفه نیست، در این جلسه مقرر شد این زمین از مالک قبلی خلع ید شود و برای تامین زیرساخت های مورد نیاز به شهرک های صنعتی واگذار شود، ضمن اینکه آب مورد نیاز زمین از این طریق سد ماملو تامین و برق نیز از پایتخت فراهم شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تصریح کرد: دستور بعدی نیز مربوط به شهرک پرند به عنوان یکی دیگر از بخش های صنعتی استان تهران با مالکیت دوگانه بود که بخشی از آن در اختیار شرکت شهرک ها و بخشی در اختیار شرکت عمران و توسعه پرند قرار دارد که مقرر شد توسعه این بخش با مالکیت سازمان عمران توسعه انجام و پس از آن به صورت کلی به شرکت شهرک‌های صنعتی واگذار شود.

عسگری در مورد دستور جلسه دیگر گفت: پس از آن طرح سرمایه گذاری یک شرکت پروتئینی با بیش از هزار و ۳۰۰ پرسنل مطرح شد که محل اجرای آن در محدوده مناطق حفاظت شده قرار گرفته، در این جلسه مقرر شد تا زمانی که نقشه این زمین اصلاح و این محدوده از نقشه مناطق حفاظت شده خارج شود پروانه به شکل موقت برای سرمایه گذار تمدید شود تا بتواند به فعالیت خود ادامه داده و پس از آن پروانه دائم را اخذ کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در ادامه وضعیت مجموعه گردشگری در فیروزکوه مورد بررسی قرار گرفت، مجموعه ای که تمام مجوزها و مراحل قانونی را طی کرده اما مشکل حقوقی برای آن ایجاد شده و منتظر نظر مراجع قضایی هستیم، ضمن اینکه مشکل تمدید اجاره زمین که از منابع ملی است با نظر محیط زیست و منابع طبیعی هفته آینده رفع می شود و برای تامین آب و گاز نیز دستگاه های خدمات رسان مکلف شدند.

انتهای پیام/

خبرنگار: راحله جمعه زاده
 
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 8 تير 1399
  • ساعت 19
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 70