Aa
پنجشنبه 26 تير 1399
En Fa
تاریخ : پنجشنبه 5 تير 1399
کد 109711

عسگری: احداث پایانه صادراتی پیشوا با قید فوریت پیگیری شود/ رفع مشکل واحدهای راکد قابل احیا در ستاد تسهیل استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با بیان اینکه رفع مشکل واحدهای راکد و نیمه فعال در اولویت استانداری قرار دارد، گفت: واحدهای غیرفعال یا نیمه فعال شهرستان پیشوا که قابلیت احیا دارند معرفی و در ستاد تسهیل استان مطرح شوند تا هرچه سریعتر مشکلات آنها حل شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حشمت‌اله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در نشست مشترک ستاد تسهیل استان و شهرستان پیشوا بیان کرد: می‌دانیم که تولید‌کنندگان در شرایط سختی به سر می‌برند و بسیاری از دستگاه های اجرایی به واسطه وجود قوانین و مقررات شاید نتوانند ‌آن‌گونه که صاحبان صنایع انتظار دارند، کمک نمایند.

وی افزود: عزم راسخی در تمامی دستگاه‌ها وجود دارد تا به واحدهای تولیدی جهت رفع مشکلات و افزایش تولید و ظرفیت کمک کنند و این مهم را در جلسات مرتبط در دستور کار قرار داده و مصوبات را به جد دنبال می کنیم.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تصریح کرد: شهرستان پیشوا، هر چند دارای جمعیت پایینی است اما پتانسیل های بسیار خوبی دارد؛ نرخ ۲.۸ درصد رشد جمعیت در شهرستان نشان می دهد امیدواری نسبت به این منطقه زیاد است. 

وی گفت: زمینه حل مشکلات واحدهای تولیدی و رشد آنها فراهم است و با توجه به شیوع کرونا زمینه مطلوبی برای تامین مالی واحدهای آسیب دیده از این بحران وجود دارد.

عسگری افزود: تسهیلاتی که دولت در این زمینه قائل شده باید به واحدهای صنفی اطلاع‌رسانی گردد؛ آنچه در گذشته برای واحدهای آسیب دیده تعیین شده با اکنون متفاوت است و بسیار ساده سازی‌ گردید و بسیاری از محدودیت ها برداشته شد.

وی تصریح کرد: درست است که سهم تکلیفی به پیشوا در حوزه اشتغالزایی نسبت به ظرفیت شهرستان بالاست ولی باید با بهره‌گیری از داشته‌ها و توانمندی‌ها اهتمام بیشتری در سال جاری صورت گیرد و ما هم در کارگروه اشتغال استان کمک می کنیم تا این تعهدات محقق شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: در زمینه واحدهای راکد با توجه به اعلام آمادگی بانکها و دستگاه‌های مرتبط برای کمک به فعال شدن آنها، واحدهایی که قابلیت احیا دارند معرفی شود تا در ستاد تسهیل استان مطرح و هرچه سریعتر مشکلات آنها حل شود.

وی افزود: شهرستان پیشوا دارای قابلیت‌های عالی در حوزه کشاورزی است و توسعه گلخانه‌ها باید جزو اولویت های منطقه باشد.

عسگری اذعان کرد: پایانه صادراتی یک ظرفیت مغفول مانده در پیشوا و یک کار تخصصی است که باید جهت جذب سرمایه برای این پروژه فراخوان گذاشته شود و یا بنا به مصلحت از ظرفیت کشاورزان برای سرمایه‌گذاری در این بخش استفاده گردد.

 وی گفت: با توجه به اینکه سرمایه گذاران متعددی برای اجرای پروژه سورتینگ و بسته بندی محصولات کشاورزی مراجعه می کنند نباید تعلل کرد و با قید فوریت این موضوع در کارگروه استانی مطرح و پیگیری شده و اعطای مجوزات آن تسهیل گردد.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 5 تير 1399
  • ساعت 08
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 145
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری پیشوا