Aa
پنجشنبه 26 تير 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 4 تير 1399
کد 109666

شارقی: اختصاص یک میلیون سهام بورس به بانوان متقاضی مشاغل خانگی؛ سند ارتقا وضعیت زنان در استان تهران اجرایی می شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران با اشاره به اختصاص یک میلیون سهام بورس به بانوان متقاضی مشاغل خانگی از ارتقا سند ارتقا وضعیت زنان در استان تهران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، ثریا شرقی در جلسه استاندار، فرمانداران، مشاورین حوزه بانوان فرمانداری ها با معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اجرای طرح های مختلف در حوزه زنان اظهار داشت: طرح های مختلفی در استان تهران به منظور ارتقاء وضعیت زنان و خانواده دنبال می‌شود تا بهبود و ارتقای وضعیت زنان را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: طرح تاب آوری در میان خانواده ها، طرح گفتگوی ملی خانواده و اجرای طرح های جهاد دانشگاهی به شکل جدی در استان تهران دنبال می شود همچنین در آموزش تشکل ها در دستورکار قرار گرفته و ۲۰۰ تشکل آموزش داده شدند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران عنوان کرد: در طرح ملی گفتگوی خانواده ناظر بودیم، در این راستا ۱۴۵ نفر به تفکیک شهرستان ها انجام شده و بازخورد خوبی داشته است، همچنین به سبب اهمیت این طرح از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استمرار این طرح در دستور کار قرار گرفته، به علاوه فرمانداری ها نیز در مورد سند ارتقای وضعیت زنان اقدامات مختلفی را پیگیری کردند.

شارقی همچنین گفت: در مورد اعتبارات سال ۹۸ که امسال جذب شده در بخش مشاغل خانگی اعتبارات تخصیص داده شده و آموزش زنان برای ورود به بازارها انجام شده است، طرح آموزش زنان سرپرست خانوار نیز با اختصاص یک میلیون سهام بورس برای آنها در نظر گرفته می شود که بعد از ثبت نام وقتی سود آنها دوبرابر شد یک میلیون آزاد می شود که البته این امر منوط به آموزش است.

وی تصریح کرد: به منظور اشتغالزایی جهت تراش سنگهای قیمتی ۱۰ دستگاه خریداری شده که به صورت دوره‌ای در شهرستان های استان تهران مورد استفاده قرار می‌گیرند که می‌تواند زمینه اشتغال بانوان را فراهم کند و بعد از متمرکز شدن در مراکز بهزیستی شبانه روزی برای بهره‌گیری دختران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 4 تير 1399
  • ساعت 19
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 204