Aa
پنجشنبه 26 تير 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 2 تير 1399
کد 109487

قاسمی فرزاد: لزوم استفاده از ظرفیت آرد استان تهران؛ وابستگی به آرد کارخانجات البرز کاهش می یابد

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت آرد استان تهران گفت: در راستای رفع مشکلات مربوط به آرد وابستگی به کارخانجات آرد استان البرز از ۵۵ درصد به ۳۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه شورای آرد و نان با اشاره به درخواست کارخانجات نان صنعتی برای افزایش میزان سهمیه آرد اظهار داشت: با توجه به تغییر ذائقه مردم و گرایش به سمت مصرف نان‌های صنعتی درخواست شان این بود که سهمیه آرد این کارخانجات افزایش پیدا کند که مقرر شد اداره کل غله این میزان را بررسی و سهمیه این کارخانجات را افزایش دهند.
 
وی با اشاره به مشکلات نانوایان افزود: بسیاری از مشکلات نانوایی ها به بعد مسافت برمی گردد چرا که بیشتر آرد استان تهران از استان البرز تامین می شود و عدم اشرافیت بر استان البرز سبب بروز مشکلاتی شده است.
 
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران تصریح کرد: تا سال گذشته اداره غله منطقه‌ یک شامل استان تهران و البرز می‌شد که مدیریت آن با استان تهران بود، از اواخر سال گذشته ادارات تفکیک شدند و از اینرو هیچ نظارت و کنترلی بر استان البرز نداریم.
 
قاسمی فرزاد همچنین گفت: مشکلات مربوط به افزایش کرایه و کیفیت آرد و غیره به علت بعد مسافت به وجود آمده بود که قرار شد با توجه به این مسائل وابستگی به کارخانجات آرد استان البرز را کاهش دهیم و این وابستگی از ۵۵ درصد به ۳۰ درصد کاهش پیدا کند علاوه بر آن ظرفیت تهیه آرد با کیفیت در خود استان تهران وجود دارد و می توانیم به درستی از این ظرفیت ها برای تولید نان با کیفیت استفاده کنیم.
 
انتهای پیام/
 
خبرنگار: راحله جمعه زاده
 
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 2 تير 1399
  • ساعت 20
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 164