Aa
پنجشنبه 26 تير 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 31 خرداد 1399
کد 109345

عطایی: تعیین تکلیف روند احداث شهرک پوشاک استان تهران؛ ۳۸ هکتار به کارگاه صنعتی پوشاک اختصاص پیدا کرد

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران با اشاره تعیین تکلیف روند احداث شهرک پوشاک استان تهران گفت: ۳۸ هکتار به کارگاه صنعتی پوشاک اختصاص پیدا کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، فریدون عطایی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران اظهار داشت: بابت ۱۴ رسته آسیب دیده از کرونا ۴۹ هزار میلیارد تومان وزارت تعاون ابلاغ کرده که برش استانی و شهرستانی ۴۰ هزار میلیارد تومان آن مشخص شده است که از این میزان ۲۶ درصد یعنی ۱۰ هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان مربوط به استان تهران است که برش بانکی آن نیز مشخص و به بانک‌ها ابلاغ شده و در سامانه کارا تولید کنندگان می توانند ثبت نام کنند.
 
وی ادامه داد: تاکنون ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد برای دریافت این تسهیلات در استان تهران ثبت نام کردند و ظرفیت خوبی است که سایر تولیدکنندگان نیز می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.
 
مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران  همچنین با اشاره به بررسی مشکلات برخی واحدهای تولیدی تصریح کرد: در کمیته تخصصی به صورت کارشناسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی بررسی و مواردی مصوب می شود که امروز در ستاد اصلی بررسی شد.
 
عطایی در مورد شهرک پوشاک عنوان کرد: شهرک صنعتی پوشاک از مهم‌ترین شهرک های استان تهران است که مصوبه هیئت دولت در سال ۸۵ بوده و بعد از گذشت ۱۴ سال به تعویق افتاده است این در حالی است که مصوبه کارگروه امور زیربنایی و تبصره یک را نیز از جهاد کشاورزی گرفته، اما به سبب اختلاف سلیقه تاکنون انجام نشده بود.
 
وی سپس افزود: این شهرک 208 هکتار است که در جلسه امروز مقرر شد عرضه کمتر از ۱۵ درصد یعنی ۳۸ هکتار به کارگاه صنعتی پوشاک اختصاص پیدا کند که اگر این امر محقق شود می‌تواند مشکلات عمده‌ کشور یعنی حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد مشکلات پوشاک را رفع کند.
 
مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران  سپس بیان کرد: بخشی از دام گستر و ۲۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی در مجاورت این شهرک بوده که جهاد کشاورزی دغدغه‌ای در این زمینه داشته و جلسات مختلفی تاکنون برگزار شده که امید است مشکلات آن رفع شود و با توجه به اینکه بخش خصوصی سرمایه‌گذاری می‌کند هزینه‌ای برای دولت نداشته و حدود ۱۵ هزار اشتغال مستقیم با زنجیره کامل تولید و توزیع پوشاک ایجاد می‌کند.
 
انتهای پیام/
 
خبرنگار: راحله جمعه زاده
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 31 خرداد 1399
  • ساعت 10
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 175