Aa
دوشنبه 4 مرداد 1400
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 14 خرداد 1399
کد 108306

تقی زاده: 6 هزار هکتار بافت فرسوده در استان تهران؛ روند صدور اسناد مالکیت اراضی بافت فرسوده تسریع می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به ۶ هزار هکتار بافت فرسوده در استان تهران بر تسریع در روند صدور اسناد مالکیت اراضی بافت فرسوده تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمد علیزاده در جلسه ستاد بازآفرینی که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور فرمانداران و مسئولان دستگاه ها برگزار شد با اشاره به مصوبات این جلسات اظهار داشت: سالل گذشته جلساتی در ۱۶ شهرستان تهران برگزار شده که بیش از ۲۰۰ مصوبه در مجموعه شهرستان‌ها داشتیم و امروز پیگیر روند اجرای مصوبات شدیم که چه اقداماتی را در حوزه بازآفرینی بافت‌های فرسوده انجام دادند.
 
وی ادامه داد: در شهر تهران و شهرستان ها بیش از ۶ هزار هکتار از اراضی در بافت فرسوده قرار دارند که بالغ بر ۲ میلیون نفر جمعیت را شامل می‌شوند.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تاکید کرد: ارتقای سطح زندگی برای ساکنین بافت های فرسوده از اولویت های ستاد بازآفرینی است که هم در حوزه سلامت و درمان به هم حوزه زیرساخت از جمله تامین آب شرب سالم، احداث شبکه‌های فاضلاب و غیره را شامل می‌شود.
 
تقی زاده با اشاره به برخی مشکلات در بافت های فرسوده گفت: اقدامات حقوقی و مالکیت اراضی یکی از موانع بافت‌های فرسوده می باشد، در این زمینه برخی اراضی دارای سند رسمی نیستند و یا اوقافی می باشند که بر اساس ماده ۹ قانون حمایت کارگروهی جهت صدور اسناد مالکیت تشکیل شده که مقرر شده فعال شود.
 
وی همچنین خاطرنشان کرد: کارگروه وقف نیز برای تعیین تکلیف اراضی اوقافی تشکیل شده که باید فعالیت‌های خود را به صورت مستمر انجام دهند تا مشکلات اراضی بافت های فرسوده مرتفع شود.
 
انتهای پیام/

خبرنگار: راحله جمعه زاده
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 14 خرداد 1399
  • ساعت 16
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 100