Aa
دوشنبه 16 تير 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 13 خرداد 1399
کد 108276

حجت الاسلام اسماعیلی: نماز جمعه 16 خرداد در قرچک اقامه می شود

امام جمعه شهرستان قرچک از اقامه نماز جمعه 16 خرداد خبر داد و گفت: با توجه به وضعیت سفید شهرستان قرچک در شرایط کرونا، نماز جمعه مورخ 16/3/99 با رعایت دستورات بهداشتی اقامه می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، حجت الاسلام اسماعیلی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک از تمامی ادارات و ارگان ها، گروه های خودجوش مردمی، خیرین و تمامی فعالان در عرصه مقابله با ویروس کرونا تقدیر کرد و از مردم خواست همچنان با رعایت توصیه های بهداشتی به تثبیت وضعیت مطلوب شهرستان کمک کنند.
وی با تسلیت سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پانزده خرداد سال 42، اظهار داشت: ارتحال امام عظیم الشأن گرچه حادثه جانگدازی برای ملت ایران بود اما انتخاب خلف صالح امید دیگری به مردم و جامعه اسلامی داد.
وی ادامه داد: امام خمینی(ره) با اعتقاد قلبی و عملی، زعامت دنیای اسلام را برعهده گرفت و با شیوه حکومت‌مداری اسلامی روش جدیدی در مدیریت دنیای مدرن طراحی کرد، دنیایی که تصور می کرد با وجود تکنولوژی دیگر نیازی به تفکر دینی ندارد.
امام جمعه قرچک بیان کرد: در اوج نگرانی و پریشانی که بعد ارتحال امام چه خواهد شد، جانشین بحق و الهی نصیب ملت ما، دنیای اسلام و همه آزادی خواهان جهان شد؛ جانشینی بصیر که به فکر حقوق همه ملتهاست و در اقیانوس مواج و پرتلاطم، بیش از ۳۰ سال مدیریت داشته و محکم و مصمم تئوری فکری امام راحل را عملی کردند.
حجت الاسلام اسماعیلی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا 15 خرداد سال 42، افزود: خدمت در دیار ۱۵ خرداد افتخار ارزشمندی برای مسئولان این منطقه است.
وی بصیرت دینی را میراث ارزشمند مردم دیار ۱۵ خرداد عنوان کرد و گفت: شهادت شهدای 15 خرداد در مظلومیت کامل صورت گرفت به همین دلیل زنده نگهداشتن یاد و خاطره آنها و پاسداری از ارزش های آنان وظیفه ای خطیر است.
امام جمعه قرچک در ادامه به راهکارهای تحقق شعار سال اشاره داشت و تصریح کرد: در سال جهش تولید با ارائه راهکارهای فرهنگی و اجرای برنامه‌های حمایتی دولت از واحدهای تولیدی بایستی به معنای واقعی برنامه ریزی لازم برای رونق تولید با ظرفیت حداکثری و حمایت مردمی از کالاهای داخلی صورت پذیرد.
وی افزود: شهرک صنعتی قرچک نقطه قوت شعار امسال در این شهرستان است و خوشبختانه روز به روز در حال پیشرفت است و همه وظیفه داریم برای رفع موانع تولید این شهرک تلاش حداکثری داشته باشیم.
امام جمعه قرچک یادآور شد: امید است با تحقق شعار امسال از معضل بیکاری بیکاری که گرفتاری های زیادی به همراه دارد و موجب اختلافات خانوادگی شده، کاسته شود.
وی بر ضرورت ارتباط مراکز علمی با صنایع تاکید کرد و از دانشگاهها و شهرک صنعتی قرچک و دیگر صنایع مستقر در شهرستان خواست با برگزاری نشست های تخصصی، راهکارهای عملیاتی برای رفع مشکلات بخش تولید ارائه دهند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 13 خرداد 1399
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 82
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری قرچک