Aa
دوشنبه 16 تير 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 10 خرداد 1399
کد 108044

شارقی: استمرار تلاش برای حضور بانوان در پست های مدیریتی؛ 16 درصد بانوان در حوزه انتخابیه تهران به مجلس یازدهم راه یافتند

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران با اشاره به استمرار تلاش برای حضور بانوان در پست های مدیریتی گفت: بانوان حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و پردیس بر 16 درصد از کرسی های مجلس یازدهم نشستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، ثریا شارقی در مورد وضعیت حضور بانوان در مجلس یازدهم اظهار داشت: در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از 30 نفر منتخب حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، 5 نفر از بانوان انتخاب شدند که با توجه به فوت فاطمه رهبر در حال حاضر، تعداد نمایندگان این دوره تهران 29 نفر و نمایندگان زن 4 نفر هستند که معادل 16درصد از کل منتخبین این حوزه را شامل می شود.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در دوره دهم مجلس شورای اسلامی، 8 نفر از 30 نفر منتخب حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، یعنی 27 درصد از بانوان بودند، تعداد منتخبین زن کاهش 11 درصدی داشته است.
وی افزود: با توجه به اینکه منتخبین ، تماماً از یک لیست بوده اند، تعداد زنان حاضر در این لیست ، تعیین کننده تعداد حضور زنان در مجلس شورای اسلامی بوده است.
 
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران در مورد وضعیت سایر شهرستان های استان تهران عنوان کرد: در سایر حوزه های انتخابیه استان تهران، هیچ خانمی به مجلس شورای اسلامی راه پیدا نکرده است که با توجه به اینکه در دوره قبل نیز منتخب تمامی این 5 حوزه مرد بوده اند، تفاوتی در وضعیت انتخاب بانوان به وجود نیامده است.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 10 خرداد 1399
  • ساعت 13
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 216