Aa
سه شنبه 7 بهمن 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 3 خرداد 1399
کد 107765

 بخشدار کهریزک: زکات نقش بسزایی در برنامه های اجتماعی دارد

جلسه شورای زکات بخش کهریزک به ریاست حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه این بخش در بخشداری کهریزک برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی بخشداری کهریزک؛ جلسه شورای زکات بخش کهریزک به ریاست حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه این بخش در بخشداری کهریزک برگزار شد . امین بابایی بخشدار کهریزک و قائم مقام رییس شورای زکات بخش، زکات را از جمله فروعات مهم دین دانست و گفت : در توصیه های بزرگان دینی و احادیث سفارش بسیاری به زکات شده است که تبیین کننده نقش مهم زکات در برنامه های اجتماعی است. این میزان اهمیت زکات اطلاع دقیق از احکام ان را برای کسانیکه در حوزه جمع آوری و توزیع آن فعالیت می کنند واجب می کند . زکات از مصادیق صدقات است و بعنوان پشتوانه مالی برنامه های اجتماعی، در اصلاح ساختار جامعه و تطهیر زندگی، تزکیه نفوس مردم، ایفای نقش می کند . اهمیت زکات آنقدر در دین ما بالاست که آن را همتراز با اقامه نماز دانسته اند.  
وی در ادامه با اشاره به جلسات پیشین شورای زکات بخش کهریزک از اعضای این شورا خواست با دقت نظر بیشتر در انجام مصوبات در سایه تعامل و همکاری باهم، در راستای تحقق ایده ال های این فریضه اسلامی بکوشند .
بخشدار کهریزک از همه حاضرین خواست با تبلیغات صحیح و با بهره مندی از متدهای نوین اطلاع رسانی و تبلیغ، زکات را به مردم بیشتر توضیح دهند .
حجت الاسلام و المسلمین استیری رییس شورای زکات بخش کهریزک و امام جمعه این بخش ، نیز طی سخنانی با تاکید بر اهمیت زکات و اشاعه آن گفت:در اسلام زكات يك نوع ماليات بر درآمد و توليد و ماليات بر ثروت راكد محسوب می‌شود و از اهميت خاصى برخوردار است تا آنجا كه در بسيارى از موارد ، از نظر جایگاهی با اقامه نماز برابر ذكر شده  و حتى شرط قبولى نماز شمرده شده است.
وی با اشاره به حديثی از امام باقر (ع) گفت: اگر زكات پرداخت نشود، بركت از كشاورزي و ميوه ها و معادن برداشته مي شود لذا برتمامی بهره برداران و تولید کنندگان این بخش واجب و شایسته است که با احتساب مبلغ زکات از درآمد حاصله و اختصاص آن به نیازمندان واقعی علاوه برکسب اجر اخروی، درفقرزدایی ازجامعه و برطرف نمودن نیازهای مالی اقشارکم درآمد، مسئولین نظام را همراهی وپشتیبانی نمایند.
در این جلسه رییس شورای زکات بخش کهریزک از مسئولین خواست تا تمام خیریه های فاقد مجوز را که در ایام عید فطر اقدام به جمع آوری زکات و فطریه مردم میکنند جمع آوری کنند .
علی کلهر رییس شورای اسلامی بخش کهریزک زکات را یکی از فریضه های مهم دین اسلام دانست و گفت : اشاعه این اقدام خداپسندانه نیاز به تبلیغات درست و اطلاع رسانی جامع دارد تا مردم دلیل زکات و نوع مصرف آن را بدانند .
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 3 خرداد 1399
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 62
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری