Aa
سه شنبه 7 بهمن 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 31 ارديبهشت 1399
کد 107616

برنامه ریزی برای اسکان و تابستان گذرانی عشایر در دشت لار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پردیس از بررسی مسائل و مشکلات عشایر در اسکان و تابستان گذرانی در دشت لار خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، قریشی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پردیس با ممیزی رئیس سازمان امور عشایری استان تهران و هیئت همراه دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار مسایل و مشکلات بخش عشایری وهمچنین پروژه های مورد نیاز برای اجرا درسطح روستاهای عشایر نشین و نیز مسائل و مشکلات عشایر در اسکان و تابستان گذرانی در دشت لار، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
قریشی در این دیدار بر اهمیت و تاثیر گذاری این قشر از زحمت کشان بخش کشاورزی در عرضه تولیدات کشاورزی و ایجاد اشتغال تاکید کرد .
وی افزود: طبق گزارش مسئول امور عشایری شهرستان تمامی عشایر مستقر در دشت لار، پروانه چرای دام در مراتع دارند و از مراتع پذیرنده استفاده می کنند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پردیس تصریح کرد: پیش از کوچ عشایر به مراتع دشت لار، تمامی دام های عشایر علیه بیماری ها واکسینه می شود.
قریشی از تامین امکانات در محل استقرار عشایر خبر داد و گفت: به منظور رفاه حال عشایر و با همکاری و مساعدت امور عشایر استان تهران امکاناتی همچون توزیع آرد و سوخت فسیلی، لوله کشی آب آشامیدنی تا چادر عشایر، نصب حمام و سامانه های خورشیدی و مسایل ایمنی برای این خانوارها تدابیری اندیشیده شده است.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 31 ارديبهشت 1399
  • ساعت 11
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 134