Aa
سه شنبه 7 بهمن 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
کد 107547

کنترل 10میلیون مترمکعب سیلاب با اجرای پروژه پخش سیلاب سنگتراشان شهرری

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری گفت: اجرای پروژه پخش سیلاب و آبخوان داری سنگتراشان این شهرستان توانسته در پی بارش های یکساله اخیر،10میلیون مترمکعب سیلاب را کنترل و در آبخوان های منطقه نفوذ دهد...
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ضیاء نصرتی با اعلام این مطلب افزود: این پروژه با اعتبار 2میلیارد و500 میلیون تومان و از محل صندوق توسعه ملی به مرحله اجرا در آمده است.
وی ادامه داد: پروژه های پخش سیلاب و آبخوان داری علاوه برمهار سیلاب وکاهش خسارات آن، موجب بهره گیری مطلوب از ظرفیت بارش وسیلاب ها در جهت افزایش نفوذ باران در زمین وتقویت ذخیره آب در آبخوان ها می شود.
این مسئول منابع طبیعی شهرستان ری به اهداف مورد نظر در اجرای این گونه پروژه ها اشاره و تصریح کرد: حفظ آب وخاک، احیای پوشش گیاهی عرصه های پخش سیلاب، تقویت سفره های آب زیرزمینی با هدف تقویت آبدهی چاه ها، چشمه ها و قنوات و جلوگیری از نشست زمین از اهداف مهم اجرای پروژ های پخش سیلاب بر عرصه آبخوان ها می باشد.
نصرتی درباره حجم عملیات انجام شده در اجرای این پروژه خاطر نشان کرد: در این پروژه 85 هزار مترمکعب عملیات خاکی و6700 مترمکعب عملیات سنگی-ملاتی شامل ایجاد بند انحرافی و سرریز های ایجادشده بر روی دایک خاکی انجام شده است.
وی تاکید کرد: با اجرای این پروژه زمینه ایمن سازی مراکز سکونتی، دانشگاهی و صنعتی واقع در مناطق قیامدشت و جاده امام رضا(ع) در برابر خطرات سیلاب ها فراهم شده است.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
  • ساعت 15
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 98