Aa
سه شنبه 7 بهمن 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
کد 107518

افزایش 150 درصدی مرسولات پستی /تحویل 500 هزار سیم کارت سرپرست خانوار در تهران

مدیر کل پست استان تهران از افزایش ۱۵۰ درصدی مرسولات پستی به دلیل استقبال مردم از خرید اینترنتی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل پست استان تهران ، مدیر کل پست استان تهران از افزایش ۱۵۰ درصدی مرسولات پستی به دلیل استقبال مردم از خرید اینترنتی خبر داد.
مهدی مقصودی در گفت‌وگو با میزان با اشاره به طرح سیم کارت رایگان برای سرپرست خانوار‌ها اظهار کرد:برای جلوگیری از شیوع کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، قرار بر این شد که سیم کارت مورد نیاز سرپرست خانوار به صورت رایگان و از طریق اداره پست تحویل متقاضیان داده شود به همین منظور تاکنون ۸۲۰ هزار سیم کارت تحویل اداره پست شده که از این تعداد حدود ۵۰۰ هزار سیم کارت درب منزل تحویل داده شده است.
مدیر کل پست استان تهران تصریح کرد: مدت زمان دریافت سیم کارت در شهر تهران ۲۴ ساعت پس از تایید اپراتور و برای شهرستان ۴۸ و مناطق روستایی تهران  ۷۲ ساعت است.
وی افزود: مطابق پروتکل‌های اداره پست، برای ارسال هر مرسوله مامور پست ۲ بار و بعضا در خصوص این سیم کارت‌های سرپرست خانوار تا ۳ بار به آدرس متقاضی مراجعه می‌کند و عدم توزیع حدود ۳۲۰ هزار سیم کارت به دلیل نبود شخص متقاضی در محل، عدم ارائه مدارک مورد نیاز و نقض آدرس است که به دلیل عدم رعایت صحیح آدرس نویسی در باجه‌های معطله نگهداری می‌شود.
به گفته وی؛ مامور اداره پست در بار اول مراجعه به درب منزل در صورت نبود شخص متقاضی، با نوشتن یاداداشتی ضمن اعلام حضور خود به متقاضی عنوان می‌کند که فردا با حضور در منزل بسته پستی خود را دریافت کند.
مقصودی تصریح کرد: متقاضی با مراجعه به پرتابل اداره پست و بخش رهگیری محصولات سازمانی در زیرگروه سیم کارت سرپرست خانوار با وارد کردن کد ملی مالک سیم کارت یک کد ۲۰ رقمی دریافت خواهد کرد که از طریق آن می‌تواند فرایند و زمان صدور سیم کارت و تحویل به اداره پست را مشاهده کند.
مدیر کل پست استان تهران بیان کرد: برای مرسولات نامتعارف ۱۵ روز تا ۳۰ روز محصول در باجه معطله خواهد ماند، اما به دلیل قرارداد با اپراتور‌ها می‌توان مرسولات را نگه داشت تا زمانی که به اپراتور‌ها عودت داده شود.

وی افزود: امروزه در جهان خدمت رسانی به فعالیت‌های تجاری مکان محور شده است به این معنی که صحت آدرس فرد متقاضی تایید شده باشد و در صورت تخلف فرد در استفاده از سیم کارت، مجموعه حاکمیت توانایی برخورد با متخلف را داشته باشند.
مقصودی عنوان کرد: در حاضر سرویسی در اداره پست با نام صحت سنجی آدرس عنوان شده وجود دارد و اقدام مناسبی برای تایید آدرس متقاضیان صورت گرفته که دقت و امنیت این موضوع می‌تواند شرایط را برای برخورد مناسب با تخلفات و جرایم فراهم کند.
مدیر کل پست استان تهران تصریح کرد: دو سال پیش قوه قضاییه به دلیل برخی از تخلفات به دنبال صحت سنجی آدرس سیم کارت بود اگر توزیع سیم کارت از طریق پست نهادینه شود، می‌تواند نقش مهمی برای مقابله با جرایم باشد.
به گفته وی؛ مامور اداره پست به دلیل یونیفرم و کارت شناسایی معتبر می‌تواند مرجع مناسبی برای صحت سنجی آدرس متقاضیان باشد.
مقصودی بیان کرد: با شیوع کرونا و استقبال مردم از خرید اینترنتی و از سو‌ی دیگر تعطیلی خطوط هوایی و زمینی، باعث افزایش حدود ۱۵۰ درصدی مردم از خدمات پستی شد.
به گفته وی؛ مسدودسازی برخی از کشور‌ها از مقصد به دلیل شیوع کرونا باعث کاهش مرسولات خارجی در کشور شد.
مدیر کل پست استان تهران تصریح کرد: سرویس پست یافته اداره پست به این شکل عمل می‌کند که فردی که کارت شناسایی خود را گم می‌کند و بنا به عرف جوینده آن راه به صندوق پستی انداخته باشد، این کارت در سامانه پست ثبت خواهد شد و در صورت مراجعه به سایت قسمت سرویس پست یافته با وارد کردن کدملی می‌تواند از محل کارت خود مطلع شود و در صورت درخواست اداره پست آن را درب منزل تحویل می‌دهد و سال گذشته نزدیک به ۷۵ هزار مورد کارت شناسایی و شناسنامه پیدا شده، به صاحبان آن تحویل داده شد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 100
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری تهران