پنجشنبه 15 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
کد 107506

اولین مرحله بازگشایی کتابخانه‌های عمومی آغاز شد

اولین مرحله بازگشایی کتابخانه‌های عمومی با هدف فراهم آوردن الزامات پروتکل‌های بهداشتی برای حضور ایمن مراجعه‌کنندگان از دوشنبه 29 اردیبهشت آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، پس از سه ماه تعطیلی کتابخانه ها که با هدف پیشگیری از انتشار عوامل بیماری زا و عمل به توصیه های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اوایل اسفند ۹۸ شروع شده بود، بر اساس بخشنامه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با رعایت ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا اولین مرحله بازگشایی کتابخانه ها از دوشنبه 29 اردیبهشت اجرایی شد.
این مرحله از بازگشایی کتابخانه‌ها با هدف انجام امور داخلی کتابخانه‌ای و فراهم آوردن الزامات پروتکل‌های بهداشتی بدون حضور اعضاء صورت گرفت. جداسازی فضاهای کاری کتابداران با مراجعه کننده‌ها و اعضاء، جانمایی مکان های مراجعان به کتابخانه، ساماندهی منابع کتابخانه، اجرای فعالیت‌های کتابخانه‌ای از طریق فضای مجازی و ارایه خدمات غیر حضوری به اعضاء از جمله فعالیت های این مرحله  از بازگشایی کتابخانه ها می باشد.
استان تهران دارای ۱۶۱ کتابخانه نهادی است که در تمامی آنها اطلاع رسانی لازم برای عدم مراجعه اعضاء به کتابخانه صورت گرفته است.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
  • ساعت 05
  • توسط اداره کتابخانه ها
  • تعداد بازدید 95