پنجشنبه 15 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 11 فروردين 1399
کد 104538

با هدف کم کردن فاصله میان کتابداران و اعضا در روزهای تعطیلی کتابخانه‌ها صورت گرفت؛

راه اندازی شبکه مجازی کتابخوانان در پیام رسان های داخلی

با هدف انعکاس فعالیت کتابداران، کم کردن فاصله میان کتابداران و اعضا در روزهای تعطیلی کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی شبکه مجازی کتابخوانان در یکی از پیام رسان های داخلی راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با توجه به تصمیم ستاد ملی کرونا و تعطیلی کتابخانه های عمومی از اوایل اسفند ماه ۱۳۹۸ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ به منظور حفظ سلامت کتابداران و اعضاء؛ کتابخانه های عمومی در تعطیلی اضطراری به سر می برند. 

بر این اساس معاونت توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد با هدف تبدیل این تهدید تعطیلی کتابخانه ها به فرصت کتابخوانی، کمتر شدن فاصله میان اعضاء و کتابداران و انعکاس محتوای ترویجی تولید شده در حوزه کتاب در نهاد کتابخانه های عمومی کشور شبکه مجازی کتابخوانان در پیام رسان بله راه اندازی شد تا ضمن هم افزایی، تجربیات کتابداران و اعضاء در ترویج کتابخوانی منعکس شود. 

در «شبکه مجازی کتابخوانان» محتوای ترویجی و فرهنگی برای گروه های مختلف سنی تدارک دیده شده است و طبق برنامه زمان بندی، در طول روز منتشر می شود.

معرفی آداب و رسوم مناطق در نوروز، شعرخوانی، شاهنامه خوانی، قصه گویی، کتاب هدهد سفید، بازی، سرگرمی، کاردستی، خلاقیت، نقاشی های برگزیده، اخبار و اطلاعیه ها، معرفی کتاب و ... از جمله موضوعات محوری در انتشار محتوا در این کانال است که کتابداران و اعضاء در تولید محتوای آموزشی، ترویجی و فرهنگی آن نقش دارند.

برای عضویت در این کانال می‌توانید اینجا را کلیک کنید.

گفتنی است این کانال پس از ایام نوروز با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در فضای مجازی و جذب مخاطبان علاقه مند به کتاب و کتابخوانی، در پیام رسان های دیگر در فضای مجازی از جمله روبیکا، گپ و... فعالیت خود را توسعه خواهد داد.
 

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 11 فروردين 1399
  • ساعت 16
  • توسط اداره کتابخانه ها
  • تعداد بازدید 76