پنجشنبه 15 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 10 فروردين 1399
کد 104464

اجرای مدیریت چرا برای 190هزار هکتار از مراتع ورامین

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های ورامین و قرچک گفت: همزمان با آغازفصل چرای بهاره و کوچ عشایر، پروژه مدیریت چرا و کنترل دام در سطح 190هزار هکتار از مراتع قشلاقی شهرستان ورامین به مرحله اجرا در آمده است...
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اصغر سپه وند با اشاره به اینکه این پروژه از اقدامات حفاظتی مهم در ایجاد تعادل دام و مرتع در عرصه های مرتعی به شمار می آید افزود: این پروژه با هدف حفظ و توسعه پوشش گیاهی و جلوگیری از تخریب و ارتقاء اکوسیستم عرصه های طبیعی اجرایی شده است.
وی اظهارداشت: در مدیریت چرا اکیپ های کنترل دام متشکل از نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در مبادی ورودی این مراتع مستقر شده و علاوه برکنترل پروانه چرای بهره برداران، از ورود زود هنگام دام به این مراتع جلوگیری به عمل می آورند.
سپه وند خاطر نشان کرد: مراتع قشلاقی ورامین هر ساله و در هر یک از دو فصل بهار و پاییز میزبان حدود 32 هزار واحد دامی می باشد.
این مقام مسئول در ادامه از آماده باش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی همزمان با تعطیلات نوروز در امر پیشگیری و مقابله با هرگونه سوء استفاده های احتمالی از عرصه های ملی خبر داد و تاکید کرد: اکیپ های گشت و راقبت یگان حفاظت منابع طبیعی به طور مستمر اراضی ملی را مورد نظارت قرار داده و با متخلفان به این اراضی برخورد قانونی خواهند کرد.
وی یادآور شد: شماره تلفن 1504 یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی درباره هرگونه تخلف و تصرف به عرصه های منابع طبیعی می باشد.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 10 فروردين 1399
  • ساعت 12
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 82