Aa
يکشنبه 30 شهريور 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 6 فروردين 1399
کد 104294

بنا بر اعلام وزارت بهداشت می بایست اطلاعات تمامی خانواده ها در سامانه سیب ثبت شود

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری گفت: در مواجه با بیماری کرونا باید رصد و سطح بندی صورت گیرد که بنا بر اعلام وزارت بهداشت می بایست تمامی خانواده ها در سامانه سیب ثبت شوند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری،  علیرضا صدرایی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری در نشست بررسی آخرین وضعیت اقدامات شهرستان در کنترل و مقابله با کرونا اظهار داشت: شهرستان ری نیز تابع کل استان تهران است که شیب تند افزایش شیوع در آن گرفته شده و روند بیماری در سطح شهرستان نیز در چند روز اخیر با شیب کند همراه است.
وی با اشاره به کاهش تردد ها در سطح شهرستان افزود: تعطیلی اصناف در سطح شهرستان ها با کاهش تردد شهروندان همراه بوده که کمک شایان توجهی به کنترل وضعیت داشته است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری در ادامه گفت: با وجود اینکه وضعیت شیوع این بیماری در سطح شهرستان ری در حال کاهش است اما نباید از مسافرت ها نیز غافل باشیم و موج برگشت مسافران نوروزی باید مدنظر قرار گیرد.
وی تصریح کرد: در سطح شهرستان همچنان بخش دولت آباد بیشترین میزان شیوع را دارد و اقدامات پیشگیرانه در این محله در حال انجام است و همچنین آسایشگاه سالمندان کهریزک که در روزهای ابتدایی درگیری بیشتری داشت در حال حاضر با ورود تیم بهداشت و درمان و آتش نشانی منطقه جهت ضدعفونی تحت کنترل قرارگرفته است.
صدرایی با بیان اینکه شناسایی زنجیره شیوع بسیار قابل اهمیت است، مطرح کرد: موج نخست بیماری در سیستم بر مبنای درمان محور بود و هر بیمار با کوچکترین علایم به بیمارستان منتقل می شد و این موجب تکمیل ظرفیت بستری از بیمارستان ها شد اما اصل اپیدمی بر کنترل است و باید در شناسایی و قطع زنجیره اقدام کرد.
وی تاکید کرد: در مواجه با بیماری کرونا باید رصد و سطح بندی صورت گیرد که بنا بر اعلام وزارت بهداشت می بایست تمامی خانواده ها در سامانه سیب ثبت شوند که در حال حاضر ۷۰۰ هزار نفر در این سامانه ثبت شده است.
رئیس شبکه بهداشت شهرستان ری در ادامه بیان کرد: بر آورد ما این است که جمعیتی در حدود ۱ میلیون نفر می باشد در سطح شهرستان در سامانه سیب ثبت نام کنند بنابراین در حال حاضر سامانه سیب به اطلاعات ۷۰۰ هزار نفر در ری دسترسی دارد.
وی اذعان داشت: در شرایط فعلی برای ثبت خانوارهای ثبت نشده در سامانه سیب نیاز به فضای عملیاتی، نیروی انسانی و سخت افزار مناسب داریم تا در فرصت یک یا دو روزه اطلاعات باقی خانوارها در سامانه ثبت شود.
صدرایی در ادامه تاکید کرد: بر اساس دستور العملی که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده است نیاز به نیروی انسانی جهت ضدعفونی داریم که هر مرکز نیاز به ۱۲ نیرو دارد و در دستور العمل شیوه کار به صورت کامل شرح داده شده است و فعالیت هر گروه توسط ناظر اداره بهداشت رصد می شود.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 6 فروردين 1399
  • ساعت 18
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 64
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری