جمعه 9 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 26 اسفند 1398
کد 104011

عطایی: افزایش ۷ برابری ظرفیت مواد ضدعفونی کننده در استان تهران؛ مجوز تولید ماسک در کمترین زمان صادر می شود

سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران با اشاره به افزایش ۷ برابری ظرفیت مواد ضدعفونی کننده در استان تهران از صدور مجوز تولید ماسک در کمترین زمان خبر داد.
فریدون عطایی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، با اشاره به آمادگی برخی از شرکت ها و واحدهای تولیدی استان برای تغییر تولید جهت افزایش ظرفیت تولید مواد بهداشتی اظهار داشت: با توجه به اینکه سازمان غذا و دارو مجوز تولید مواد ضدعفونی را از طریق وزارت بهداشت صادر می کند، مجوزهای لازم با رعایت شرایط لازم در کوتاه ترین زمان اخذ می شود.
 
وی ادامه داد: مواد ضد عفونی کننده، الکل، ژل ضد عفونی، ماسک و دستکش لاتکس عمده نیاز بیمارستان ها و درمانگاه است که در سطح استان تهران تولید می‌شود و بعضا واحدهای تولیدی ۷ برابر ظرفیت خود را افزایش داده اند، منتها اساسی‌ترین مشکل تامین الکل است چرا که در استان تهران الکل تولید نمی شود.
 
سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران بیان کرد: جهت تهیه مواد اولیه از جمله الکل بهتر است استان‌هایی مثل خوزستان، فارس، البرز، زنجان و قزوین که تولید الکل دارند توزیع خارج شبکه نداشته باشد و مواد اولیه را به شرکت های تولیدکننده که مجوز رسمی از سازمان غذا و دارو دارند، تحویل دهند.
 
عطایی سپس گفت: دستگاه‌های تعزیرات نیز کشفیات را در کمترین زمان تحویل سازمان غذا و دارو دهند تا از کشفیات الکل برای تامین اقلام مورد نیاز داروخانه ها در سطح استان تهران استفاده شود.
 
وی با اشاره به تامین ماسک در استان تهران تصریح کرد: جهت تولید ماسک در استان تهران مجوزات لازم در کمترین زمان ممکن صادر می شود که با بازدید از محل تولید در مدت یک روز اگر ذخیره پارچه و دستگاه های مورد نیاز برای تولید ماسک داشته باشند مجوز دریافت صادر می شود.
 
انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 26 اسفند 1398
  • ساعت 15
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 303