Aa
شنبه 29 شهريور 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 7 اسفند 1398
کد 102929

شارقی: مرکز نوآوری صنایع خلاق و فرهنگی ویژه بانوان در شهر تهران احداث می شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت بانوان از احداث مرکز نوآوری صنایع خلاق و فرهنگی ویژه بانوان در شهر تهران خبر داد.
ثریا شارقی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استاندار تهران، با اشاره به اهمیت صنایع فرهنگی اظهار داشت: اقتصاد خلاق و به طور خاص صنایع فرهنگی در سالهای اخیر به عنوان یکی از پیشروان های توسعه پایدار در کشورهای در حال توسعه تلقی شده است و بر اساس آمارهای کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل بیشترین سهم در رشد اقتصادی کشورهای شرق آسیا متاثر از ارزش آفرینی در حوزه صنایع فرهنگی می‌باشد.
 
وی افزود: با اتکا به تجربیات بین المللی در این حوزه، در اولویت قرار گرفتن صنایع فرهنگی یکی از جدی ترین راهکارهای تقویت اقتصاد ملی و افزایش رشد اقتصادی کشور و به دنبال آن ایجاد اشتغال پایدار در سطح کشور می باشد.
 
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران عنوان کرد: جهت بهره گیری از این ظرفیت راه اندازی مرکز نوآوری صنایع خلاق و فرهنگی ویژه بانوان در شهر تهران در مساحت ۱۵۰۰ متر در فاز اول با همکاری پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی و مشارکت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری پیگیری می شود.
 
شارقی همچنین خاطرنشان کرد: این مرکز با اهدافی همچون شبکه سازی و برقراری ارتباط با سایر اعضای اکوسیستم و خارج اکوسیستم، شناسایی افراد، ایده ها، تیم های مستعد و تجاری‌سازی دستاوردهای بانوان فعال این عرصه دنبال می شود.
 
انتهای پیام/

خبرنگار: راحله جمعه زاده
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 7 اسفند 1398
  • ساعت 13
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 365