Aa
دوشنبه 31 شهريور 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 30 بهمن 1398
کد 102271

اجرای طرح کاداستر راهی اساسی به سوی تثبیت مالکیت دولت بر عرصه های ملی

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در حاشیه برگزاری چهاردهمین جلسه کارگروه رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران گفت: اجرای طرح کاداستر راهی اساسی به سوی تثبیت مالکیت دولت بر عرصه های ملی می باشد...
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران حسن ردائی با بیان اینکه با اجرای این طرح بسیار از مشکلات ثبتی برطرف خواهد شد افزود: با اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی، این اراضی از مستثنیات با دقت بسیار بالا تفکیک شده که بر این اساس شاهد جلوگیری از سوء استفاده و فرصت طلبی ها در ارتباط با عرصه های ملی خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه طرح کاداستر یکی از سیاست های راهبردی مجموعه منابع طبیعی است و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و استانی در حال اجرا می باشد ادامه داد: در این جلسه برخی از پلاک های ثبتی مهم شهرستان های شمیرانات، تهران و پیشوا مورد بررسی قرار گرفت و موانع پیش روی صدور سند تک برگ کاداستری این پلاک ها مرتفع شد.
ردائی خاطر نشان کرد: با تعامل خوبی که بین دستگاه های منابع طبیعی و ثبت اسناد استان تهران وجود دارد، اجرای طرح کاداستر در سطح استان تهران از پیشرفت و رشد مطلوبی برخوردار می باشد.
معاون حفاظت و امور اراضی استان تهران تصریح کرد: در این جلسه اسناد تک برگ صادر شده 183 هکتار از اراضی ملی پلاک های ثبتی پورزند و زردبند شهرستان شمیرانات و 527هکتار از اراضی ملی پلاک ثبتی طلادر شهرستان تهران تحویل منابع طبیعی شد.
شایان ذکر است در این جلسه علاوه بر حضور مدیران کل منابع طبیعی و ثبت اسناد و املاک استان تهران و دیگر اعضای این کارگروه شامل مدیران منابع طبیعی و ثبت اسناد، روسای حوزه های ثبتی فشم، لواسان و شمیران نیز حضور داشتند.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 30 بهمن 1398
  • ساعت 11
  • توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران
  • تعداد بازدید 90