يکشنبه 10 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 28 بهمن 1398
کد 102104

تقی‌زاده مطرح کرد؛ آمادگی ستاد خدمات سفر استان تهران جهت ارائه خدمات به مسافران نوروزی؛ ظرفیت‌های بوم‌گردی در طرح‌های نوروزی مورد توجه قرار گیرد

معاون هماهنگی امور همرانی استاندار تهران بر لزوم آمادگی ستاد خدمات سفر استان تهران جهت ارائه خدمات مناسب به مسافران نوروزی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع استانداری تهران، محمد تقی‌زاده در نشست هماهنگی ستاد خدمات سفر استان تهران با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای مسافران نوروزی اظهار داشت: ستاد خدمات سفر ۱۱ کمیته در حوزه‌های مختلف حمل و نقل، اسکان، بهداشت و درمان، امداد و نجات، اطلاع رسانی، امنیت و ارزیابی عملکرد و غیره را شامل می شود.
 
وی عنوان کرد: کمیته‌ها جلسات خود را از امروز به صورت مداوم برگزار کنند تا هماهنگی‌های لازم جهت ارائه خدمات مناسب به مسافران نوروزی انجام شود.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با بیان اینکه استان تهران مبدا و مقصد سفر محسوب می‌شود تاکید کرد: جابجایی مسافران از طریق زمینی، هوایی و ریلی حائز اهمیت است در همین راستا نظارت بر نرخ کرایه‌ها به صورت مدام در دستورکار دستگاه های مربوطه باشد و برای نوروز امسال هیچ گونه افزایش قیمتی در نرخ کرایه‌ها نخواهیم داشت.
 
تقی زاده با اشاره به ضرورت نظارت‌ توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات بر روند تنظیم بازار عید گفت: کمیته تنظیم بازار نظارت بر قیمت کالا و خدمات ارائه شده را از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات انجام می‌دهد تا هیچ گونه نارضایتی توسط شهروندان ایجاد نشود.
 
وی عنوان کرد: بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که شیفت ویژه دارند خدمات خود را اعلام کنند تا در این مورد نیز مشکلی نداشته باشیم، به علاوه خدمات بین راهی استان تهران نیز از طریق استقرار پایگاه‌های سیار در ایام عید برای مسافران انجام خواهد شد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به اینکه شهرداری تهران در حوزه تهرانگردی برنامه‌های ویژه نوروزی ارائه می کند افزود: هفت مکان برای اسکان موقت در شهر تهران پیش بینی شده که با توجه به پیش بینی افزایش سفرها تعداد این مکان‌ها افزایش پیدا می‌کند.
 
تقی زاده تصریح کرد: فرمانداران در شهرستان‌ها متناظر با این استان، ستاد خدمات سفر نوروزی را تشکیل می دهند تا طرح‌های استقبال از بهار عملیاتی شود همچنین دهیاری ها نیز با بهره گیری از ظرفیت‌های بوم گردی آمادگی‌های لازم برای ارائه خدمات را فراهم کنند.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: امسال ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش سفر به استان تهران پیش بینی می شود و با توجه به نقش تهران به عنوان تمرکز امکانات ملی و وجود فرودگاه‌های بین المللی نیز باید خدمات شایسته‌ای به مسافران ارائه شود.
 
انتهای پیام/
 
خبرنگار: راحله جمعه زاده
 
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 28 بهمن 1398
  • ساعت 18
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 34