دوشنبه 18 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 28 بهمن 1398
کد 102078

انتخابات تمرین مشارکت سیاسی و اجتماعی دانش‌آموزان است| انتخاب رای اولی‌ها به ریل‌گذاری صحیح در کشور کمک می‌کند

مشاور استاندار تهران در امور روحانیت با بیان اینکه انتخابات تمرین مشارکت سیاسی و اجتماعی دانش‌آموزان است، گفت: رای اولی‌ها در انتخاب خود دقت و کنکاش کرده تا به ریل‌گذاری صحیح در کشور کمک کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حجت‌الاسلام خزائی در همایش دختران رای اولی‌ اظهار داشت: بلوغ شرعی دختران و فرا رسیدن سن تکلیف آنان زودتر از پسران نشان می‌دهد که دختران از نظر فکری از پسران قوی تر هستند.

وی افزود: حضور شما در جشن‌ تکلیف سیاسی نشان می‌دهد که برای حضور در یک میدان سیاسی تمرین کنید تا با تعیین مدیران در سرنوشت خود سهیم‌ باشید.

 مشاور استاندار تهران در امور روحانیت گفت: جوانان آینده سازان یک کشور بوده و دارای شور، نشاط و هیجان هستند و از طرفی بزرگسالان از پختگی و درایت برخوردارند و این دو لازمه و جزو لاینفک‌ یکدیگر در جامعه هستند.

وی تصریح کرد: وقتی شور، نشاط و انرژی جوانی و پختگی و شعور بزرگسالان ممزوج می‌شود قدرت عظیمی به دست می آید که دنیا را به زانو در می‌اورد.

حجت الاسلام خزائی گفت: شما به عنوان کسانی که در این جشن تکلیف سیاسی شرکت کردید حضور جدی، خلاقانه و همراه با تفکر در انتخابات دارید.

وی خاطرنشان کرد: معمولا انسان هایی که می خواهند اولین‌بار در‌ پای  صندوق‌های رای بروند بیشتر کنکاش نموده و حساسیت بیشتری دارند.

 مشاور استاندار تهران در امور روحانیت افزود: قانونگذاری و نظارت بر اجرای آن از وظایف مجلس شورای اسلامی است؛ قانونگذاری همان ریل گذاری است که اگر حساب شده باشد و متخصصین در آن دخیل باشند قطعا دولت و قوه قصاییه نیز که باید در این قالب حرکت کنند به سرمنزل مقصود می رسند ولی اگر خوب ریل‌گذاری و تدبیر نشود قطعا قوای دیگر نیز دچار مشکل خواهند شد.

وی بیان کرد: اینجا وظیفه ماست که به درستی انتخاب کنیم و توجه نماییم که چه کسی و با چه سابقه ای برای این‌جایگاه مهم انتخاب می‌شود.

حجت الاسلام خزائی گفت: اگر ریل گذاری درست باشد ولی نظارت کافی وجود نداشته باشد باز هم به مشکل برخورد می‌کنیم.

وی افزود: نماینده باید متفکر،پخته، متدین، سالم، پاک و در فکر نجات ملت بوده و علاقمند به توسعه ملت و مشتاق شور و نشاط جوانان باشد.

 مشاور استاندار تهران در امور روحانیت گفت: دانش آموزان باید مشارکت سیاسی و اجتماعی را تمرین کنند؛ باسواد فردی است که رفتار اجتماعی درست و همزیستی مسالمت‌آمیز و سالم داشته باشد.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 28 بهمن 1398
  • ساعت 12
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 206
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری پیشوا