يکشنبه 10 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 27 بهمن 1398
کد 101942

عباس پاشا: وضعیت ۲۲۵ فضای اقامه نماز در راه‌های مواصلاتی استان تهران ساماندهی می شود

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران از ساماندهی 225 فضای اقامه نماز در راه های مواصلاتی استان تهران خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، غلامرضا عباس پاشا در جلسه ساماندهی وضعیت فضاهای اقامه نماز در راه‌های مواصلاتی استان تهران با اشاره به اهمیت خدمت رسانی به مردم به ویژه در ایام سفرهای نوروزی اظهار داشت: عملیاتی کردن اقدامات شورای فرهنگی به ویژه در مورد نمازخانه های بین راهی ضروری است تا با توجه به در پیش بودن سفرهای نوروزی امکانات لازم برای مسافران فراهم شود.

وی با اشاره به اثرات نماز در پیشگیری از آسیب های اجتماعی افزود: باید با تامین امکانات لازم برای مردم اعتماد اجتماعی را بالا برده و سرمایه های اجتماعی را حفظ کنیم که در این راستا فراهم کردن امکانات لازم برای برگزاری فریضه نماز ضروری می باشد.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران عنوان کرد: براساس برآورد انجام شده ۲۲۵ نمازخانه و جایگاه اقامه نماز بین راهی در مسیرهای مواصلاتی استان تهران وجود دارد که ساماندهی آن ها ضروری است و طبق مصوبه در صورت عدم همکاری یا ضعف دستگاه های مربوط خطارهای لازم صادر می شود.
 
عباس پاشا با اشاره به لزوم توجه به مکان های اقامه نماز در رستوران ها گفت: تمام واحدهای پذیرایی و رستوران ها طبق آیین نامه میراث فرهنگی و گردشگری مکلف هستند امکانات لازم را برای اقامه نماز مسافران فراهم کنند.
 
وی در پایان با اشاره به ضرورت مطالبه خواهی در زمینه مسائل فرهنگی خاطرنشان کرد: تدوین سند اجرایی ۵ ساله جهت بهبود وضعیت اقامه نماز و پیگیری اقدامات مناسب در این حوزه ضروری است که به طور جدی این موضوع در دستورکار قرار دارد.
 
انتهای پیام/
 
خبرنگار: راحله جمعه زاده
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 27 بهمن 1398
  • ساعت 13
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 50