يکشنبه 10 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 27 بهمن 1398
کد 101919

توضیحات معاون استاندار تهران در مورد روند تنظیم بازار عید؛ نظارت ها جهت کنترل قیمت تشدید می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به روند تنظیم بازار شب عید گفت: نظارت ها جهت کنترل قیمت کالاهای اساسی تشدید می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمد امامی امین در سی و دومین جلسه ستاد تنظیم بازار با اشاره به بررسی قیمت اقلام کالاهای اساسی اظهار داشت: در این جلسه گزارشی در مورد روند تغییر قیمت ۱۲۶ قلم کالای اساسی مورد ارائه شد که تنها تعداد کمی از کالاها از جمله حبوبات و آهن آلات افزایش قیمت داشته و عمده کالاها یا قیمت ثابت داشته اند و یا روند کاهشی داشته است.

وی با تاکید بر تقویت نظارت ها بر بازار افزود: با تشدید نظارت ها به ویژه در ایام نزدیک به سال جدید نسبت به کنترل قیمت‌ها اقدام و به صورت مستمر این اقدام پیگیری می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران همچنین عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه عیدانه از دیگر‌ موضوعات مورد بررسی در این جلسه بود که امسال از ۵ نمایشگاه به ۷ مورد افزایش می یابد و از هفتم یا هشتم تا ۱۸ اسفندماه برگزار می شود، علاوه بر این فروش فوق العاده فروشگاه ها نیز در دستور کار قرار گرفته و سیاست اصلی باید فروش حرفه‌ای باشد تا اتحادیه‌ها در آستانه سال جدید نسبت به کاهش قیمت‌ها اقدام کنند.

امامی امین عنوان کرد: در مورد ذخیره‌سازی میوه شب عید و تنظیم بازار با توجه به ابلاغیه وزارت صنعت، معدن و تجارت و ابلاغیه هیئت دولت نسبت به ذخیره سازی ۴ هزار تن پرتقال و ۳۵۰۰ تن سیب اقدام شده است.

وی با بیان اینکه کالاهای اساسی مثل برنج، گوشت منجمد و مرغ نیز به اندازه کافی ذخیره سازی شده است خاطرنشان کرد: در مورد کنترل قیمت ها اولین اقدام عرضه کالا در سطح بازار است که با ذخیره سازی در طول سال و عرضه آن در مواقع حساس نسبت به کنترل قیمت ها اقدام می شود، در عین حال تشدید کنترل و نظارت ها نیز جهت تکمیل این فرآیند پیگیری می شود.

انتهای پیام/

خبرنگار: راحله جمعه ز اده
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 27 بهمن 1398
  • ساعت 12
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 34