يکشنبه 10 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 26 بهمن 1398
کد 101805

مدیر امور منابع آب فیروزکوه خبر داد:جلوگیری از برداشت 133 هزار متر مکعب آب

مدیر امور منابع آب فیروزکوه گفت: طی یک هفته کاری با انسداد 3 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه 133 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی طی یک هفته کاری 3 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستاهای کلفور، امین آباد و سیاده در مجموع به عمق 65 متر و با دبی 11 لیتر برثانیه مسدود شد.
وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 133  هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی جلوگیری شد.
مرادی نسب با اشاره به اینکه در ماه جاری 25 حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و 11 اخطاریه در بخش آب های سطحی صادر شده است، تصریح کرد: 50 فقره چاه مجاز نیز مورد کنترل و نظارت  بر بهره برداری از آن ها قرار گرفته است.
مدیر امور منابع آب فیروزکوه در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: امور منابع آب فیروزکوه بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
  • نوشته شده
  • در شنبه 26 بهمن 1398
  • ساعت 14
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 39