يکشنبه 10 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 26 بهمن 1398
کد 101791

پیام تبریک مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و گرامیداشت روز زن و هفته مادر

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران در پیامی ضمن گرامیداشت سالروز میلاد دخت نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا (س)، روز زن و هفته مادر را به تمام بانوان ایران زمین تبریک گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌‍رسانی استانداری تهران، ثریا شارقی در پیامی ضمن گرامیداشت سالروز میلاد دخت نبی اکرم، حضرت فاطمه زهرا (س)، روز زن و هفته مادر را به تمام بانوان ایران زمین تبریک گفت. متن پیام به این شرح است:
 
 نام‌گذاری روز میلاد با سعادت دخت بزرگوار نبی مکرم اسلام(ص)، حضرت فاطمه زهرا(س)، به نام روز تکریم مقام زن و گرامیداشت مقام مادر، به حق گویای جایگاه والای زنان بزرگ این سرزمین است. خدا را شاکریم در سرزمینی زندگی می‌کنیم که مقام زن، بر مبنای شأن و منزلت  بانوی بزرگوار اسلام، حضرت فاطمه زهرا (س) ارزش‌گذاری شده است.
 
امروز، زنان ایران عزیز، علاوه بر جایگاه والایی که در خانواده دارند در تمامی عرصه‌های علمی، اجتماعی و فرهنگی ، ورزشی، سیاسی و اقتصادی، هنری و غیره به موفقیت‌های ارزشمند و چشمگیری دست یافته‌اند. بانوان فرهیخته این سرزمین، با حضور خود در تمامی این عرصه‌ها، منشاء افتخار و الگویی برای زنان سایر جوامع شده‌اند.
 
امروز، حضور زنان کارآفرین در عرصه‌های اشتغال و کارآفرینی، انتصاب های شایسته زنان در پست های مدیریتی، نقش موثر سازمان های مردم نهاد زنان در رفع مشکلات اجتماعی (به ویژه روزهای سختی که هموطنان در مناطق سیل زده در سال گذشته گذرانده اند) و صدها حضور ارزشمند زنان در کسب مدال های ورزشی و  علمی، ایران اسلامی را سربلندتر از همیشه گردانیده است.
 
 
رشادت های زنان این سرزمین در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، از بزرگترین پایه‌های حفظ اقتدار جمهور ی اسلامی است و همه ما، مدیون ازخود گذشتگی خانواده شهدا و ایثارگران به ویژه مادران و همسران این بزرگوران هستیم و می بایست همواره با مرور ایثار این عزیزان، این الگوهای از خودگذشتگی را برای نسل های بعدی انقلاب اسلامی جاودان نگه داریم.
 
اینجانب ضمن تبریک روز میلاد مسعود حضرت فاطمه زهرا(س) به تمامی بانوان ایران اسلامی، امیدوارم با تلاش های تمامی کسانی که برای اعتلای حضور زنان در جامعه گام برمی دارند، زنان ایرانی بتوانند به موفقیت های روز افزون در تمامی عرصه ها دست یابند.
 
ثریا شارقی
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 26 بهمن 1398
  • ساعت 14
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 288