سه شنبه 12 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : پنجشنبه 24 بهمن 1398
کد 101714

استاندار تهران: لزوم استفاده از خرد جمعی و جریان‌سازی رسانه‌ای جهت افزایش مشارکت در انتخابات؛ تأمین امنیت انتخابات با نیروی انتظامی است

استاندار تهران با اشاره به لزوم مشارکت حداکثری در انتخابات بر ضرورت لزوم از خرد جمعی و جریان‌سازی رسانه‌ای جهت افزایش مشارکت در انتخابات تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در بیست و چهارمین جلسه ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به لزوم مشارکت حداکثری در انتخابات اظهار داشت: برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری را در پیش داریم که از امروز تبلغات رسمی کاندیداها آغاز شده است.
 
وی با اشاره به اینکه این جلسه برای ارزیابی وضعیت حوزه های انتخابیه به جهت احصا کمبودها و عملیاتی شدن آموزش ها و سنجش اثرگذاری آنها برگزار شد افزود: تأمین امنیت و سلامت انتخابات وظایف ذاتی ستاد انتخابات استان تهران است تا فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر حق الناس بودن انتخابات اجرایی شود.
 
استاندار تهران عنوان کرد: در کنار این وظایف، افزایش مشارکت و رقابتی کردن انتخابات وظایف ملی ما می‌باشد که در این زمینه  جریان سازی جهت مشارکت رأی اولی ها و حضور اقشار مختلف جهت حضور حداکثری مردم ضروری است تا زمینه تقویت امنیت، انسجام ملی و تقویت سیاست خارجی فراهم شود.
 
محسنی بندپی با بیان اینکه بعد از ۴۱ سال مردم هنوز دلبسته نظام و انقلاب هستند گفت: برگزاری انتخابات پرشور قدرت چانه‌زنی کشور را در صحنه بین المللی بالا می برد و تمام تلاش این است تا میانگین رأی سنوات گذشته را شاهد باشیم.
 
وی با اشاره به اینکه برای هر کرسی نمایندگی، 45 نفر کاندیداها در تهران وجود دارند که بر رقابتی شدن انتخابات تاثیر ارزشمندی دارد تاکید کرد: ملاک رأی تکراری سامانه احراز هویت است و نه مهر شناسنامه و می‌توانستیم به سمت شمارش الکترونیکی آرا حرکت کنیم که اما متاسفانه محقق نشد.
 
استاندار تهران همچنین خاطرنشان کرد: استفاده از خرد جمعی و جریان‌سازی رسانه‌ای از ابزارهای مشارکت بالای مردم در انتخابات است، همچنین طبق قانون تأمین امنیت انتخابات با نیروی انتظامی است مگر در نقاطی که با کمبود نیرو مواجه باشیم و باید با ترکیب نیرو های نظامی این امر محقق شود.
 
انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 24 بهمن 1398
  • ساعت 18
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 53