سه شنبه 12 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 23 بهمن 1398
کد 101524

دیواره های حاشیه ای سد لتیان جهت جلوگیری از سیل بالاتر رفت

سیل و طغیان رودخانه جاجرود در سال گذشته خساراتی به پارک حاشیه ای دریاچه های سد لتیان وارد که برای جلوگیری از تکرار این اتفاق شهرداری اقدامات تازه ای را در این رابطه انجام داده است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر لواسان; به جهت جلوگیری از خروج سیلاب های فصلی دریاچه های مصنوعی سد لتیان و جلوگیری از ورود آب به حاشیه دریاچه ها, شهرداری لواسان اقدام به ایجاد دیواره هایی با ارتفاع حدودا یک متر بلندتر از قبل نموده است.
سیلاب های عظیم و همچنین طغیان رودخانه جاجرود که در سال قبل در منطقه لواسانات جریان پیداکرد باعث بروز خسارت هایی به این دیواره ها شد قسمتی از این دیواره ها تخریب شد.
کوتاهی دیواره های فعلی و تخریب قسمت های مختلف دیواره ها باعث شد جریان سیل وارد پارک ساحلی و حاشیه دریاچه ها شود که با حضور به موقع نیروهای شهرداری لواسان این اتفاق مهار شد.

برای بالابردن مقاومت دیواره ها در مقابل سیل ها عظیم و طغیان مجدد رود جاجرود این دیواره ها به صورت بتون مسلح با وضعیت پاشنه دار به طول حدودا 600 متر و با ارتفاع حدودا یک متر بلندتر از قبل در حد فاصل پارکینگ دریاچه شماره یک سد لتیان تا پل شهدای افراسیابی در حال اجراست.
دیواره های جدید سد لتیان
دیواره های جدید سد لتیان
دیواره های جدید سد لتیان
دیواره های جدید سد لتیان
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 بهمن 1398
  • ساعت 12
  • توسط شهرداری لواسان لواسان
  • تعداد بازدید 47