سه شنبه 12 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 23 بهمن 1398
کد 101508

رکورد تولید برق در نیروگاه برق آبی کلان شکست

مدیر امور بهره برداری و نگهداری از سد و نیروگاه های لتیان و کلان گفت: با تلاش شبانه روزی کارکنان نیروگاه کلان و بارش مناسب نزولات آسمانی، از ابتدای فروردین تا پایان دی سال جاری بیشترین میزان تولید برق از ابتدای بهره برداری نیروگاه کلان تا کنون به ثبت رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا ارسطویی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: نیروگاه کلان در سال 1367 با سه واحد 38.5 مگاواتی به بهره برداری رسیده است که به طور متوسط تولید سالیانه آن در سال های نرمال و پرآبی 150000 مگاوات ساعت می باشد .
وی افزود: با عنایت به الطاف الهی و نزولات جوی مناسب در بهار سال جاری و همچنین تلاش شبانه روزی کارکنان نیروگاه کلان در انجام تعمیرات اساسی و سالیانه واحدهای نیروگاه، امکان بهره برداری حداکثری از هر سه واحد نیروگاهی فراهم شد.
ارسطویی خاطرنشان کرد: این نیروگاه با تولید 206804 مگاوات ساعت انرژی الکتریکی از ابتدای فروردین ماه لغایت پایان دیماه سال جاری بیشترین میزان تولید برق از ابتدای بهره برداری نیروگاه کلان تا کنون را به ثبت رسانده است.
وی در پایان گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، بر اساس نیاز آبی پایین دست و نزولات جوی در راستای مدیریت بهینه منابع آب با هماهنگی دیسپاچینگ حداکثر استفاده از نیروگاه های برقآبی صورت می گیرد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 بهمن 1398
  • ساعت 11
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 44