سه شنبه 12 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 21 بهمن 1398
کد 101166

گاوداری ۱۵۰۰ راسی در رباط ‌کریم افتتاح شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد: واحد پرورش گاو شیری و گوشتی با ظرفیت یک هزار و ۵۰۰ راس در شهرستان رباط کریم افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، در هفتمین روز از دهه مبارک فجر یک واحد پرورش گاو شیری با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در روستای امامزاده باقر شهرستان رباط کریم (جنوب غرب تهران) افتتاح شد.
ذوالفقاری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در حاشیه این مراسم اظهار داشت: این واحد تولیدی سالانه ۹ هزار تن شیر گاو و همچنین ۱۴۰ تن گوشت قرمز تولید خواهد کرد.
به گفته ذوالفقاری همچنین با افتتاح این گاوداری برای ۱۱۴ نفر بصورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد شد.
وی همچنین از افتتاح مجتمع سردخانه ای ۸ هزار تنی در شهرستان رباط کریم خبر داد و گفت: این مجتمع در زمینی به مساحت ۳۲ هزار متر مربع با زیربنایی بالغ بر ۹ هزار متر مربع احداث شده که برای ۳۵ نفر بصورت مستقیم و همچنین برای ۱۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: با افتتاح این مجتمع ظرفیت سردخانه ای استان به ۵۰۰ هزار تن رسید و همچنین مجتمع های سردخانه ای دیگر در سطح استان تهران با ظرفیت ۶۰۰ هزار تن در دست اجرا است.
به گفته وی، در دهه مبارک فجر ۵۳ پروژه کشاورزی استان تهران با اعتباری بالغ بر۲ هزار و ۳۵۱ ملیارد ریال در حال بهره برداری رسید.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 21 بهمن 1398
  • ساعت 08
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 50